Ostravané navázali na nedělní ubojované vítězství z Olomouce a právě před Hanáky se díky lepšímu skóre posunuli na 9. místo. Vítězný gól vstřelil ve 24. minutě útočník Marcel Barinka, který si připsal v dalším průběhu ještě asistenci. Páté čisté konto v sezoně vychytal gólman Lukáš Klimeš, jenž zlikvidoval všech 31 pokusů soupeře.

„Já samozřejmě poděkuju klukům do kabiny, protože to, co jsme si nastavili a před zápasem řekli, tak kluci z větší části plnili. Já bych to nazval tak, že jsme hráli poctivý hokej a jsem straně rád a samozřejmě uvidíme, jak na to budeme navazovat dále,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Trnka.

„Jakž takž jsme měli začátek první třetiny, potom to bylo takové lehkovážné a mohlo se to otočit na obě strany. Jim se podařilo dát první gól, uklidnili se a my jsme od té doby byli všude o krok pozdě. Předčili nás nasazením, chodili do těch míst, kde to bolí. Nám uteklo pár detailů, které jsme udělali špatně, oni nás potrestali a vyhráli zápas,“ vykládal kouč Komety Jaroslav Modrý.

Dohrávka 24. kola extraligy (středa 21. 2. 2024):

Vítkovice – Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Barinka (P. Zdráhal), 39. R. Půček (Lednický, Prčík), 45. Claireaux (P. Zdráhal, Barinka), 52. Raskob (Peterek). Rozhodčí: Kika, Mejzlík – Ondráček, Blažek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4197.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, Jeřábek – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl. Trenér: Trnka.

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Gazda, Ščotka, Moro, Kaňák, Holland, Hrbas – Zaťovič, Cingel, Flek – Pospíšil, Kollár, Ekrt – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Marcinko, Kos. Trenér: Modrý.