„Sice jsme jasně vyhráli, ale vstup do utkání jsme neměli dobrý. Nevím, jestli v tom byla nervozita, protože jsme chtěli strašně moc vyhrát. Už to trvalo dlouho, co jsme získali tři body,“ přiznal novinářům vítkovický asistent Jiří Veber na pozápasové tiskové konferenci. „Na začátku třetí třetiny jsme sice dostali gól na 3:2, tam jsme se strachovali, ale potom jsme si v přesilovkách třikrát pomohli a jasně zvítězili,“ řekl vítkovický asistent Jiří Veber.

Vítkovičtí odehráli duel v Ostravar Aréně bez podpory fanoušků z kotle, který zůstal kvůli bojkotu z důvodu předchozích špatných výsledků prázdný. „Jsme rádi za fanoušky, kteří tady byli a kteří nás podpořili. Snad jich přijde příště více,“ řekl vítkovický asistent Jiří Veber. „Ti, kteří přišli, udělali dobrou atmosféru a toho si ceníme, protože hokej se hraje pro ně. A ti, kteří nepřišli? Je to jejich právo, rozhodli se tak. Věřím, že se vrátí,“ dodal Jiří Veber.

„Bojkot? Tak právo na to mají, děje se to všude. Když nejsou výsledky,“ prohlásil útočník Vítkovic Martin Dočekal, nejlepší střelec Chance ligy v dresu Třebíče, který si odbyl v letošní sezoně extraligovou premiéru. A hned zaznamenal tři kanadské body. „Jsem rád, že jsem klukům pomohl a že zase mohli po delší době vyhrát za tři body,“ usmíval se Martin Dočekal. „Doufám, že je to nakopne a bude se jim takhle dařit dál,“ uzavřel 32letý forvard.

25. kolo extraligy (neděle 3. 12. 2023):

Vítkovice – Litvínov 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Barinka (Peterek, Auvitu), 22. Bukarts (Dočekal, Krieger), 31. Bukarts, 45. Dočekal (Barinka, Zdráhal), 48. Lakatoš (Percy, Krieger), 50. Barinka (Dočekal, Zdráhal) – 23. Abdul (Baláž), 43. Demel (Baránek, Kirk). Rozhodčí: Šír, Cabák – Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. Diváci: 3253.

HC Vítkovice Ridera: Machovský – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Dej, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Dočekal – Peterek, Přibyl, Doležal. Trenér: Trnka.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek – Baránek, Demel, Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Koblasa, Zygmunt, Kudrna – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Kirk, Abdul – Válek, Gut, Havelka. Trenér: Mlejnek.