Šestadvacetiletý Lakatoš v letošní sezoně výrazně pomohl Vítkovicím do semifinále Ligy mistrů a jako první český hokejista vyhrál její produktivitu. V 11 zápasech zaznamenal 12 bodů a se sedmi brankami ovládl také tabulku střelců elitní evropské soutěže. Nyní však rozhodně neprožívá v ostravské kabině bývalý hráč Liberce, se kterým vybojoval v roce 2016 mistrovský titul, příjemné období. Přestože stále vede s 29 body (12+17) klubové statistiky, v sestavě chybí. A zdravotní důvody v tom nehrajou roli.

Brankář Vítkovic Lukáš Klimeš.
Zkusím ještě rok. Klimeš o cestě z druhé ligy do Vítkovic: Stále mi to nedochází

Lakatoš vynechal poslední dva zápasy v Olomouci a s Kometou Brno. Ty Vítkovice vyhrály 2:1, respektive 4:0. Důvod jeho absence? „Nevešel se do nominace z výkonnostních důvodů,“ sdělil novinářům bezprostředně po domácím výborně zvládnutém duelu s Kometou trenér Vítkovic Pavel Trnka. „Čekáme od něj víc,“ doplnil kouč Ostravanů, kteří se po posledních dvou vítězstvích posunuli na 9. místo tabulky o skóre před Olomouc. O další body budou usilovat Vítkovice v pátek 23. února na domácím ledě proti Plzni. S Lakatošem? Bez něj?

Fanoušci Vítkovic celou věc řeší. „Lakyho mám rád, je to výborný hráč, kterého by bral každý tým. Dokáže pobláznit publikum, rozhodnout zápas, udělat atmosféru, ale taky odklouzat zápas, když se mu nevydaří dvě tři střídání. Byl u loňské jízdy, na které se citelně podílel, ale to z něj automaticky nedělá nedotknutelného hráče. Dominikovi se příliš nedaří a než propad lajnami, tak to raději pár zápasů mimo soupisku. Věřím, že jeho chvíle přijde v předkole,“ napsal v diskuzi na oficiálním facebookovém účtu HC Vítkovice Ridera Oskar Kovařík.

„Lépe to napsat nešlo. Úplně s tím souhlasím,“ reagoval Ivan Hugo. „To se uvidí už v brzké době, jak to všechno je. Jestli se vrátí do sestavy nebo ne,“ sdělil Lubomír Neckár. „Hrál bez zájmu a bez nasazení, týmu rozhodně nechybí,“ nechal se slyšel po výhře 4:0 nad Kometou Brno Ivo Dienelt. „Celkem překvapující komentáře. Hlavně jak se pral za klub a někoho sroloval u mantinelu, tak se mu skandovalo,“ přidal svůj postřeh Radim Polák. „Přesně tak. Na to tady všichni zapomněli a teď by ho nejradši všichni vyprali,“ uvedl Martin Hartmann.