Ostravané neprodloužily spolupráci obránci Karlem Plášilem a Ruslanem Pedanem, útočníky Radovanem Bondrou, Robem Flickem a Janem Hruškou, a po devíti sezonách pokračovat nebude ani gólman Daniel Dolejš.

Bývalý fotbalista Martin Lukeš.
Lukeš: Mladí v Baníku ukázali, že na ligu mají. Smékal může nahradit Almásiho

„Jedná se o hráče, kterým končily k závěru této sezony kontrakty, a u kterých jsme se rozhodli nadále neprodlužovat naši spolupráci. Všem bych chtěl jménem svým i jménem Vítkovic poděkovat za to, co pro nás udělali. A zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

Naopak jedenáct jmen z tohoto ročníku bude hrát v Ostravě dál. Konkrétně jde o brankáře Aleše Stezku, zkušeného Lukáše Kreželoka, mladé trio Jan Bernovský, Josef Krejsa a Matěj Prčík, dále pak Patrika Kocha, Marka Kaluse, Petra Gewieseho, Jakuba Stehlíka, či dvě zahraniční akvizice - ruského obránce Alexeje Solovjeva a švédského útočníka Tobiase Lindberga.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) na hřišti pražské Sparty.
ZNÁMKOVÁNÍ BANÍKU: Bída na Letné. Hořící defenziva, impotentní útok. Co říkáte?

„Je to samozřejmě běžná praxe, že ještě během rozehraného ročníku jednáme s hráči, kterým končí smlouvy, ale o jejichž služby máme zájem i do sezony následující. Během ledna a února jsme se dohodli na pokračování naší vzájemné spolupráce s jedenácti hráči současného kádru, stejně jako s našimi dosavadními trenéry,“ uvedl Šimíček.