V první třetině byli aktivnější hosté, kteří ohrožovali Stezku více, než na opačné straně vítkovická ofenziva Machovského. Nic z toho však nebylo a největším okamžikem bylo zranění obránce domácích Petra Gewieseho po zásahu pukem. Později však ukázal, že je v pořádku, když pozdravil zaplněnou halu z nemocnice.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 15. dubna 2023, Ostrava. Petr Gewiese z Vítkovic.
Krvavá rána pukem! Gewiese opouštěl boj na nosítkách, pak zdravil z nemocnice

Branky padaly až v prostřední části. Ačkoli tentokrát byla lepší Ridera, po nahrávce McCormacka se prosadil Miškář. Jenže poté nabídl zbytečným faulem přesilovou hru Vítkovicím Rosandič, což brzy potrestal z dorážky Lakatošovy střely Kalus.

V závěrečné dvacetiminutovce se tribuny několikrát nadechovaly k vítězné radosti, ale hradecká defenziva odolala. Naopak mohli sami udeřit, za držení Kováře bylo nařízeno trestné střílení, ale Jergl neproměnil. Znovu se tak šlo do prodloužení, které nabídlo strhující hokej s příležitostmi na obou stranách.

Když už se zdálo, že téměř deset tisíc lidí v hale čeká další přestávka, vyhrabal Okuliar puk od mantinelu a ze středu kluziště v čase 78:04 prostřelil Stezku. Konec finálového snu Vítkovic, do finále jde Hradec Králové.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 15. dubna 2023, Ostrava. Fanoušci před zápasem.
Víc piva i klobásek. Vítkovické bufety byly na dlouhý hokejový večer připraveny

Vítkovice Ridera – Mountfield HK 1:2 PP (0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Kalus (Lakatoš, Mikuš) – 27. Miškář (McCormack, Gaspar), 79. Okuliar. Rozhodčí: Hradil, Stano – Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 9833 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Vítkovice: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Raskob – Jarůšek, Krieger, Mueller – Bukarts, Dej, Lakatoš – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, L. Krenželok. Trenéři: Holaň a Philipp.

Mountfield: Machovský – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík – Zachar, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák – Chalupa. Trenéři: Martinec, Svoboda a Hamara.