Domácí vjeli na led v nejsilnějším složení, naopak Oceláři nechali doma první dvě elitní řady, včetně nejproduktivnějších hráčů uplynulé sezony Kohna s Růžičkou. A jak to tak bývá, mladíci slezského klubu se chtěli před svými zkušenějšími protihráči vytáhnout. Protože si ale důraznou hru třineckých nenechali domácí líbit, k vidění bylo mnoho osobních soubojů.

Vše odstartoval nezaviněný střet třineckého beka Vágnera s novou vítkovickou posilou, útočníkem Húževkou, po kterém zůstali oba hráči ležet uprostřed kluziště. Třinecký obránce vyšel z celého souboje lépe. Po chvíli odjel na střídačku. Mnohem hůř to vypadalo s exkošickým forvardem, ke kterému musel po chvíli také klubový lékař. K žádnému vážnému zranění naštěstí nedošlo. V prvním extraligovém kole proti Českým Budějovicím, které se hraje v pátek od 17.30 hodin, by tak neměl Húževka chybět.

„Peter je relativně v pořádku. Byl dost potlučený a také měl vyražený dech. Ale už o přestávce mezi druhou a třetí třetinou nás ujišťoval, že je vše v pořádku a že může jít na led. My jsme jej ale samozřejmě do hry zpět nenasadili. Bylo by to zbytečné. Raději jsme jej nechali si odpočinout a ze zápasu jej stáhli,“ řekl po zápase pro oficiální klubový web asistent trenéra Vítkovic Zdeněk Moták.

Nervozita vrcholila ve třetí třetině. To už vedli jasně lepší Vítkovice 2:0 po slepených brankách ze závěru prostřední části. Při jednom ze střetů zůstal ležet třinecký útočník Hampl, po kterém zůstala na ledě dokonce krvavá skvrna. I on však podle posledních zpráv z třinecké kabiny úvod soutěže stihne.

„V úterý ráno mi říkal, že si dá pauzu, ale ve středu už půjde normálně trénovat, takže si myslím, že je v pořádku. Ani nenaznačil, že má nějaké vážnější zranění nosu. Podle mého ho má spíše pohmožděný, než zlomený,“ uvedl trenér Třince Břetislav Kopřiva, který hledal důvody tvrdého utkání. „Mužstva praktikovala dobrou obranu, prostě se tam dodržovaly určité věci a z toho pramenily ty střety. Byly tam dva tvrdé souboje z obou stran. Oba byly ostré, ale čisté, vždyť se ani nevylučovalo. Prostě se hrálo naplno,“ pokračoval Kopřiva.

Oceláři nastoupili k utkání s mnoha juniory. Hvězdy šetřily na ostrý start extraligy „Hráli jsme ještě třetí utkání v Tipsport Cupu navíc. Utkání bylo sjednáváno dodatečně. Požádali nás o něj Vítkovice, kterým končil turnaj ve Švýcarsku, a my jim vyšli vstříc. Už jsme měli limit vyčerpaný, tak jsme nechali některé hráče odpočinout,“ vysvětlil absenci mnoha opor třinecký asistent.

K zápasu se vyjádřili i dva nejzkušenější borci z obou táborů, třinecký Peterek a vítkovický Burger. „Trochu mně mrzí, že se občas hrálo oboustranně docela tvrdě. Zápasy před ligou jsou v tomto ohledu poměrně nebezpečné. Snadno si někdo může přivodit nepříjemné zranění a to potom výrazně komplikuje start do sezóny. Je třeba mít stále úctu ke zdraví soupeře a zbytečně některé momenty na ledě nehrotit,“ podotkl Jan Peterek.

„Nebylo to lehké. Je velká škoda tady těch střetů a hlavně těch zranění. Takový je ale hokej. Nemůžeme do toho jít jen tak na půl plynu. Chtěli jsme si to tady osahat. Je to jediné utkání v Porubě, které před startem extraligy hrajeme. V tomto směru ten zápas určitě splnil svůj účel, i když je fakt, že Třinec přijel asi bez deseti hráčů základu,“ komentoval nečekanou řežbu Jiří Burger.