Děsivá havárie letadla hokejistů Lokomotivu Jaroslavl, při které ve středu zahynulo 43 lidí včetně tří skvělých českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, tvrdě zasáhla celý svět.

Smutek, beznaděj, prázdnota, možná i vztek pohltily spoluhráče, kamarády, ale stejně tak i bývalé soupeře obětí, kteří teď nemají na hokej ani pomyšlení. Proto byl také ve čtvrtek ráno dodatečně zrušen přípravný duel mezi Vítkovicemi a Zlínem, který měl být generálkou na blížící se nový ročník extraligy.

„Je nám to líto, ale všemi ta tragická havárie natolik otřásla, že by tento zápas neměl v podstatě žádný smysl. Fanouškům se dodatečně omlouváme, ale věříme, že naše rozhodnutí pochopí a přijmou jej s kladnou odezvou,“ řekl na oficiálních klubových stránkách generální manažer Vítkovic Petr Husička.

Hráči obou týmu byli hlavami úplně jinde. „Na čtvrtečním ranním srazu týmu bylo znát, že hokejisté jen těžko hledají slova a že po takové tragédii bude nemožné se stoprocentně na utkání soustředit. Minimálně ve stejně mizerném rozpoložení se nacházeli i hráči Zlína,“ uvedl mluvčí Vítkovic Zdeněk Janiurek.

Špatnou situaci ve zlínském táboře umocňuje fakt, že jeden ze zahynulých, Karel Rachůnek, byl odchovancem zlínského hokeje. „Nakonec se tak představitelé obou klubů, jak Vítkovic, tak Zlína, dohodli, že plánované čtvrteční odpolední utkání, které se mělo hrát v ostravské ČEZ Aréně, zruší,“ podotkl Janiurek.

Utkání se však odehraje, a to v pondělí netradičně už od 15 hodin. „Tento návrh vzešel od samotných hráčů a trenérů a vedení vítkovického klubu jej s radostí podpořilo. Zástupci Zlína s tím souhlasili, takže zápas se přece jen uskuteční,“ řekl Husička a dodal: „Na dřívější hodinu jsme posunuli zápas proto, že od 18 hodin křtíme v ostravském centru Futurum nové dresy.“