Především byl však rád, že Ridera vyhrála a naladila se tak na předkolo play-off, v němž od pondělí poměří síly se Spartou. „Může nás to nakopnout,“ řekl.

Začněme vašim gólem. Byla to pěkná střela, co říkáte?

Gólman asi nečekal, že tam pustím takovou střelu s pomalým doletem. (úsměv) Padlo to tam a možná to i zlomilo zápas. Od té doby jsme byli i trošku lepší, uvolnili jsme se.

Poprvé jste v základní části dal tři góly, takže jste se rozstřílel?

To bych asi neřekl. Zlomil jsem svůj rekord, protože jsem vstřelil více branek za sezonu než jednu. Ale já nebyl nikdy střelec, vždy jsem měl v kolonce asistencí více bodů než branek.

Určitě jste si říkali, že zápas s Litvínovem musíte zvládnout. Bylo ale těžké najít motivaci, když vám šlo „jen“ o sedmé místo?

Ono je to vždycky těžké hrát takový zápas. Navíc poslední, ale měli jsme motivaci v tom, že jsme je v sezoně ani jednou neporazili. Takže alespoň jednou jsme je chtěli říznout.

A hlavně se trochu naladit na tu vlnu, kterou chceme předvádět. Což ale úplně nevím, jestli ten herní projev tomu odpovídal. Nějaké góly jsme dali z těch situací, které jsme chtěli. Ať už z důrazu nebo předbrankového prostoru. Tím se musíme prezentovat i v bojích o čtvrtfinále.

Panuje v týmu velké zklamání, že vám šestka utekla, nebo je hlavní to hodit za hlavu?

Není to o tom, jestli jsme schopni nebo ne. Musíme to hodit za hlavu. Ale určitě je to i zklamání, protože celý rok tam jste, a pak vypadnete. Zase na druhou stranu si za to můžeme sami, protože jsme prohráli zápasy, ve kterých jsme vedli.

Nedokázali jsme to dotahovat do vítězného konce, jako se nám to dařilo třeba tady doma. Takže možná i za to jsme si tam nezasloužili úplně zůstat. Ale na druhou stranu nás to může nakopnout do předkola, můžeme z toho vytěžit maximum. Nebo tedy musíme z toho vytěžit maximum.

Čeká vás Sparta, co říkáte na tohoto soupeře?

Já osobně jsem spokojený. Letos s nimi máme kladnou bilanci a v O2 Areně musím říct za všechny, že předvádíme pěkný hokej. Máme tam stabilní výkony a hraje se nám tam dobře. Bude i hodně lidí a co jsem slyšel, tak Pražáci tady nejsou moc oblíbení. (smích) Mohla by být dobrá atmosféra.

Nechci říkat konečně, ale já nevím, jsem třeba z Jihlavy zvyklý na něco jiného. Nic ale neshazuju, jen konstatuju. Takže já si myslím, že po všech stránkách to může být dobré předkolo a i z naší strany to může být pěkný hokej.

Obránce Vítkovic Petr Šidlík.

Někteří hráči odpočívali, věříte, že budete kompletní?

Máme na to dva dny, aby se kluci dali dohromady. Myslím si a pevně doufám, že se vrátí a jinak v útoku nám chybí snad jen Páťa Zdráhal. U ostatních asi nemůžu říct, jak to vypadá, to by vám řekl klubový lékař. Pevně věřím, že budeme hlavně kompletní v obranných řadách.

Je podle vás lepší odpočívat nebo hrát předkoloa pro případné čtvrtfinále zůstat v tempu?

Tohle já osobně nevím, já nikdy nebyl v této pozici a nikdy jsem neodpočíval. (úsměv) Nemůžu tedy z vlastní zkušenosti soudit. Ať už jsem byl v Jihlavě, kde jsme hráli celou dobu loni i předloni do konce dubna. V Chomutově jsme hráli taky předkolo.

Těžko říct, ale vezme to hodně sil. Tam se jede na krev a není to jako čtvrtfinále, semifinále a finále. Ale na tuhle otázku budu moci odpovědět až po sezoně. Myslím si ale, že máme natrénováno a jít do čtvrtfinále unavení? To asi ne. Ale je to těžká otázka.

Pomůže vám tedy, že na Spartu umíte, protože jste ji v sezoně třikrát porazili?

Mělo by. Ale koukal jsem, že uhráli proti Liberci pěkný výsledek. A co jsem viděl i sestřihy z posledních zápasů, tak to bude těžké. Vyhrabali se z hodně nepříjemné situace a dostali se do předkola. Takže pro ně to je slušná výhra.

Určitě bych v této situaci nepodceňoval nikoho. Žádné tabulky, body nebo jak se hrálo nebo nehrálo v základní části, to se už nebere. Začíná se za stavu 0:0 a bude to v pondělí těžké.