Reprezentační gólmani Jakub Štěpánek a Petr Mrázek, bronzoví medailisté z nedávno skončeného mistrovství světa ve Finsku a Švédsku, v pátek potěšili děti a v den jejich svátku dorazili na oddělení Městské nemocnice Ostrava. Talentovaní brankáři s sebou vzali do špitálu i cenné kovy, o které byl velký zájem. Jedné z dívek se dokonce Štěpánkova medaile líbila natolik, že došlo i na zábavné přetahování. „Je fakt krásná, klidně bych si ji nechala," přiznala se jedna z pacientek.

„Tu ti ale dát nemůžu, ta je moje," odvětil s úsměvem a humorným tónem v hlase Štěpánek. Odchovanci ostravského hokeje prošli celým dětským oddělením. Během asi půlhodinové návštěvy navíc všem věnovali vlastnoručně podepsané kartičky a fotografie.

Oba gólmani jsou velcí kamarádi. Také proto, že Štěpánek randí s Mrázkovou sestrou Lenkou. Štěpánek vychytal na světovém šampionátu utkání o bronz, Mrázek si zase odbyl proti Němcům premiéru v seniorské reprezentaci. 

BRONZOVÍ MEDAILISTÉ z MS ve Finsku a Švédsku brankáři Jakub Štěpánek a Petr Mrázek potěšili nemocné děti.BRONZOVÍ MEDAILISTÉ z MS ve Finsku a Švédsku brankáři Jakub Štěpánek a Petr Mrázek potěšili nemocné děti.
Snímky: Deník/Miroslav Kucej