S propagací šampionátu pomáhá bývalý brankář Dominik Hašek, který se stal ambasadorem vrcholného turnaje hendikepovaných hokejistů.

Olympijský vítěz z Nagana navštívil v pátek dopoledne Ostravu, a prozradil, co ho vedlo k tomu akci podpořit.

„Jsou to asi dva tři měsíce, kdy mě organizátoři oslovili mailem, pak jsme se sešli a nabídli mi, abych se stal ambasadorem. Dlouho jsem o tom nepřemýšlel, jsem rád, že jím můžu být,“ řekl Hašek krátce po tom, co vkročil na ledovou plochu Ostravar Arény.

Zdroj: Deník/David Hekele

Do míst, kde před takřka devíti lety vyhrál s Pardubicemi finálovou sérii extraligového play-off a tím i mistrovský titul. „Ano, je to shodou okolností zrovna v této hale,“ usmíval se Hašek.

Utkání 16. kola UNIQA volejbalové extraligy žen: Ostrava - Frýdek-Místek, 17. ledna 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Derby pro domácí. Ostrava už není poslední

„Přiznám se, že když jsem souhlasil s tím, že budu ambasadorem tohoto mistrovství, tak jsem nad tím moc nepřemýšlel. Až když jsem do ní vstoupil na tiskovku, tak jsem si to uvědomil, že támhle někde jsem držel pohár nad hlavou a tam jsem zase stál v brance při rozhodujícím gólu,“ ohlédla se a prstem ukázala legenda zámořské NHL.

„Podstatné ale je, že jde o velkou akci, po deseti letech je to tu a můžu říct, že hendikepované hokejisty určitě obdivuji. Proto jsem se rozhodl to podpořit,“ dodal Dominik Hašek.

Irgo
Policisté v kraji mají nové posily! Podívejte se, jak jsou roztomilí

Více včetně rozhovoru s Dominikem Haškem se dočtete v sobotním tištěném vydání Deníku.

Nejen on si vyzkoušel, jaké je si to sednou na sledge a zkusit si ‚zabruslit‘. „Je to fakt těžké,“ přiznal „Dominátor“, když za pomoci přihlížejících vstal. Podobně mluvil po své zkoušce také vítkovický obránce Jan Výtisk.

„Není sranda se na tom udržet, navíc v jejich rychlosti, ještě do toho vystřelit. Je to něco neskutečného. Klobouk dolů před nimi, protože je to hodně těžké. Já měl vůbec problém se na tom rozjet,“ pokýval hlavou ostravský tvrďák s tím, že na šampionát konající se od 24. dubna do 4. května s rodinou určitě zavítá.