Ztratili tak druhé krajské derby během tří dnů, neboť v sobotu prohráli ve Frýdku-Místku 1:5. Svěřencům Miloše Holaně se už nedaří tak jako na začátku soutěže. Z posledních pěti zápasů čtyřkrát prohráli.

V Havířově však nepředvedli vůbec špatný výkon. Hrdinou derby se nakonec stal havířovský Kotala, který v 45. minutě tečoval střelu Kachyni a svou druhou trefou v utkání rozhodl o havířovském vítězství.

Poruba sice v závěru zkoušela hru bez brankáře, v dobré pozici byl například Sikora, brankář Lukáš už ale žádný puk za svá záda nepustil.

Havířov (v bílém) doma udolal Porubu.

Trenér Poruby Miloš Holaň zhodnotil zápas takto: "V první třetině byli domácí lepším týmem a šli i do vedení. My jsme čekali na nějaké brejky, ty se objevily, ale nedotáhli jsme je. Ve druhé třetině se nám podařil obrat díky důrazu, ale v samém závěru přišel jeden z klíčových momentů - prohrané buly v obranné třetině, po kterém jsme obdrželi gól, přestože na ledě byli naši nejzkušenější hráči. Ve třetí třetině se domácí dostali do vedení šťastnou tečí. My jsme se nedisciplinovaností připravili o možnost vyrovnání, byť jsme to zkusili i bez brankáře a puk v jedné situaci poskakoval po brankové čáře. Nicméně jsme nevyrovnali a body tak zůstaly doma. Jinak dnes hráčům nemám moc co vytknout, oproti minulému zápasu byl náš výkon úplně o něčem jiném."

AZ Havířov – RT Torax Poruba 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kotala (Kachyňa), 40. L. Bednář (R. Veselý), 44. Kotala (Kachyňa, Bambula) – 27. Hudeček (Gřeš), 32. Špaček (Sikora, Urbanec). Rozhodčí: Koziol, Veselý – Roischel, Hranoš. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 416.