Vítkovice prohrávaly z první akce a musely dotahovat. Švih Kundrátka dorazil pohotově do branky Okál. Ostravané se však nesesypali. Naopak. Brzy odpověděli. Po dlouhém tlaku si mezi kruhy sjel Kotala a přesnou střelou po přihrávce Gewieseho srovnal.

„Měli jsme dobré střídání, kvalitně jsme napadali a drželi se dlouho na puku. Měl jsem to pod nohami, tak jsem zaklekl a trefil to,“ vykládal útočník Vítkovic Jakub Kotala. „Po skvělém začátku byla škoda, že srovnali,“ hlásil bek Brna Tomáš Kundrátek.

Vítkovice dokonaly otočku ještě v závěru první třetiny. Nekompromisně se trefil Fridrich po přistrčení Lednického. Ostravané následně ustáli několik výpadů a sami udeřili. Jejich náskok zvýšil Krenželok. Definitivní pojistku přidal do prázdné branky Kalus.

„Víte, jak to je. Chcete dobře začít a nám se to bohužel vůbec nepovedlo. Musím kluky pochválit. Rychle jsme se oklepali. Srovnali jsme, otrkali se a zápas otočili. Na takovém hokeji si zakládáme. Tempo hry bylo vysoké,“ dodal gólman Vítkovic Aleš Stezka.

Extraliga – 3. čtvrtfinále play-off (úterý 21. 3. 2023):

Kometa Brno – Vítkovice 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Okál (Kundrátek) – 10. Kotala (Gewiese, Kalus), 17. Fridrich (Lednický, Gewiese), 45. L. Krenželok (Koch, Stezka), 59. Kalus (Kotala). Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Šimáček, Hynek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Vítkovice: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Jarůšek, Krieger, Mueller – L. Krenželok, Dej, Lakatoš – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.