Vítkovičtí ještě před prvním buly vytáhli transparenty s pozměněnou hláškou Zdeňka Svěráka jakožto Jára Cimrman: „150 lístků? A není to málo Antone Pavloviči?“ Je zřejmé, že příděl, jaký dostal tábor hostujících fanoušků, se přítomným v rohu arény nelíbil. Zvlášť, když hala evidentně nebyla zaplněna, byť se hlásilo vyprodáno (5400 míst).

Pochod fanoušků Baníku Ostrava před utkáním se Zlínem (23. září 2023).
VIDEO: Chachaři se deště nelekli! Baník, my jsme Baník, znělo Ostravou

Jen o pár desítek vteřin později se ale vytáhli domácí. Vtipnou grafikou si rýpli právě do protivníků, jelikož se opřeli do tvrzení ostravského kotle, který na začátku jarního play off věřil, že gólman Aleš Stezka je tím, kdo Rideru dovede k titulu.

„Ale stezka k titulu vede přes finále, Vítku,“ stálo napsáno nad velkou plachtou, která zobrazovala maskota hostů, jak si mezi strastiplnou cestou do finále a sluncem zalitou možností vydat se na dovolenou vybírá druhou možnost. „Na to se můžu zvysoka…,“ zněla věta Vítka podle fanoušků Ocelářů.

Rivalové na nic nečekali. Opřeli se do sebe hned v úvodu sezony. Kaňkou je rozmíška mezi hostujícími fandy a pořadatelskou službou, konflikt ale brzy ustanul. „Něčeho jsem si všiml, ale pozornost jsem tomu nedával,“ svěřil se obránce Třince Adam Polášek.

Hokejisté Třince (v červeném) v derby v rámci 4. kola extraligy proti Vítkovicím.
První derby v rukou Ocelářů! Vítkovice srovnaly v čase 59:59, rozhodl Hudáček

„Krásný zápas, velký boj na ledě i v hledišti, hráči cítili podporu fanoušků,“ řekl trenér Vítkovic Miloš Holaň. Další derby je v plánu na začátku listopadu, tentokrát v Ostravě.