„Mountfield HK se zcela jednoznačně distancuje od podobných aktivit hráčů a užívání jakýchkoliv doplňků stravy s obsahem zakázané látky, byť šlo o nevědomé a neúmyslné porušení pravidel. Klub se proti takovému chování vymezuje, zároveň se na tomto prohřešku nijak vědomě ani nevědomě nepodílel,“ uvedl východočeský klub v tiskovém prohlášení.

Antidopingový výbor informoval o nálezech v pondělí večer. Hokejisté byli testování 9. dubna, kdy se hrálo 4. semifinále mezi Hradcem a Vítkovicemi. „Jako organizátor soutěže máme přistoupit k přiměřené sankci. Utkání ale vyhrály Vítkovice 2:1, takže i kdybychom ho zkontumovaly, vítěz se nemění,“ uvedl pro ČTK Martin Loukota, ředitel extraligy.

Alarmující je skutečnost, že zakázaná látka se našla v těle všech tří náhodně vybraných hráčů Hradce. Je tedy velmi pravděpodobné, že v kabině Východočechů bylo dopujících hříšníků daleko více. „Zmíněné trojici hokejistů byla ihned pozastavena platnost hráčských smluv a do vyřešení případu byli vyřazeni z A-týmu,“ sdělil HK Mounfield.

Utkání 3. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o záchranu: FC Baník Ostrava - FK Teplice, 21. května 2023, Ostrava. (zleva) Muhamed Tijani z Ostravy.
O Tijaniho z Baníku má zájem Slavia. Požadavek 60 milionů? Tvrdík se tomu vysmál

„Informaci jsme se dozvěděli z médií. Nezlobte se, ale klub se k celé věci nebude vyjadřovat. Tedy nejen vedení, ale také trenéři a hráči,“ řekl Deníku Roman Šimíček, sportovní ředitel HC Vítkovice Ridera, jehož hráči se aktuálně připravují na nový ročník nejvyšší soutěže na Slovensku. V těchto dnech makají na soustředění v Nízkých Tatrách.

Hradec Králové zvítězil v semifinále s Vítkovicemi 4:3 na zápasy a postoupil poprvé v historii do boje o mistrovský titulu, v němž padl s Třincem 2:4 na utkání. Asociace profesionálních klubů (APK LH) a vedení nejvyšší domácí soutěže se podle Loukoty víc vyjádří ke kauze až po získání bližších odborných informací a vyhodnocení případu.

„Je ale podle mě na místě iniciovat setkání s předsedou Antidopingového výboru ČR na půdě valné hromady APK LH a pokusit se následně zvýšit informovanost v této oblasti v klubech mezi extraligovými hráči,“ konstatoval Martin Loukota v prohlášení. Na osvětu se chtějí v klubu intenzivně zaměřit i Východočeši.