Vítkovicím stále chyběl nemocný trenér Miloš Holaň, takže tým vedli asistenti Radek Philipp a Roman Šimíček. Ačkoliv Ostravští poslali na branku kladenského Bowa v úvodní třetíně třináct střel a soupeř Stezkovu svatyni ohrozil jen osmkrát, byli to právě Rytíři, kteří se gólem do šatny ujali vedení zásluhou Pytlíka.

Vítkovice, které do konce sezony posílili z I. ligy jihlavský Illéš a Dostálek z Havířova, ve druhé třetině po střele Fridricha srovnaly, ale vzápětí následovaly velké šance Jágra, Plekance a Hlavy, jehož gól kvůli postavení v brankovišti nebyl uznán. Stezku překonal následně až Kubík.

Turnaj Světové série v plážovém volejbalu J&T Banka Ostrava Beach Open 2019. Na snímku Tanja Hüberli ze Švýcarska.
Podívejte se: Krásky z celého světa na písku v Ostravě. Vrátí se i letos?

Recept na Bowa našel na začátku závěrečné části znovu Fridrich a pak poslal Vítkovice do vedení Hruška. O dvě minuty později ale srovnal Hlava a hned v úvodu prodloužení zařídil Kubík dva body Kladnu, které tak má dál naději vyhnout se baráži o udržení. Sedm kol před koncem základní části extraligy čtrnáctí Rytíři snížili ztrátu na na třinácté Karlovy Vary na sedm bodů. Vítkovice jsou osmé.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Burger (Kladno): "Myslím si, že to byla po šedesáti minutách spravedlivá remíza. V prodloužení jsme využili přesilovku a jsme rádi, že se nám konečně povedlo v sezoně Vítkovice porazit a bereme aspoň dva body."
Radek Philipp (Vítkovice): "Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme udělali zbytečné individuální chyby. Ke konci nás stály tři body. Ty chyby vyplynuly z toho, že na nás Kladno zatlačilo, ale s tím bychom se měli vyrovnat a závěry zápasů zvládat."

Český běh žen, 29. května 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: ženy vloni rozzářily Ostravu. Za tři měsíce se běží znovu. Těšíte se?

Hokejová extraliga - dohrávka 31. kola:

Kladno - Vítkovice Ridera 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Pytlík (Zikmund), 28. Kubík (Plekanec, Baránek), 59. Hlava (Plekanec), 61. Kubík (Plekanec, Baránek) – 25. Fridrich, 44. Fridrich (Hruška), 58. Hruška. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Brejcha, Rampír Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1027. Nejlepší hráči zápasu: Landon Bow – Petr Fridrich.

Kladno: Bow – Dotchin, Arzamascev, Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, Indrák, Beran – Donaghey, Kuťák, Babka. Trenér: D. Čermák.

Vítkovice: Stezka – Solovjev, Polák, Plášil, Stehlík, Koch, Kovář, Pedan – Bondra, Marosz, Lakatoš – Dej, Hruška, Fridrich – Illéš, Flick, Dostálek – Bernovský, Chlán, Lednický. Trenéři: Philipp a Šimíček.