Boss ostravského hokejového klubu, který pod vedením trenéra Miloše Holaně tloukl na finálové brány, dostal peněžitý trest ve výši 70 tisíc korun. Důvod? Pavlíkův výstup směrem k sudím po vyhroceném druhém semifinále s Hradcem Králové, které Vítkovice ztratily 2:3 v prodloužení po dvou inkasovaných video „brankoviště a brusle“ gólech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 15. dubna 2023, Ostrava. Fanoušci.
VIDEO: Plný dům, vyvolávání Holaně, smutek Vítkovic i Stezky. Jste na fotkách?

„Funkcionář klubu se dožadoval vstupu do šaten rozhodčích, slovně je vulgárními a agresivními výrazy napadnul a nařknul je, že jsou zkorumpovaní,“ stojí v tiskové zprávě APK LH. Pavlík se za celý incident později omluvil a s okamžitou platností rezignoval na post prezidenta APK LH. Verdiktem disciplinárky je kauza uzavřena.

Finanční postihy však pokračovaly. Dalších 50 tisíc musí Vítkovice zaplatit za vyjádření Aleše Pavlíka den po zmíněném zápase. „Nyní víme, že nebojujeme jen proti Hradci, ale tato skutečnost nás ještě více motivuje,“ zaznělo mimo jiné z úst prezidenta HC Vítkovice Ridera, který celou sérii s Východočechy prožíval a ani se tím netajil.

Utkání 27. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 16. dubna 2023, Ostrava.
Vítkovice o finále, Baník s mistrem: Ostrava žila sportem, přišlo 17 tisíc lidí

Špičky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje však měli opět jasno. „Porušení se týká povinnosti zajistit, aby se nikdo z hráčů, trenérů, členů realizačního týmu a funkcionářů klubu ve sdělovacích prostředcích nevyjadřoval tak, aby došlo k poškození dobrého jména a zájmů soutěže,“ vysvětlil ředitel extraligy Martin Loukota.