Předchozí
1 z 6
Další

VLADIMÍR VŮJTEK

Vladimír VůjtekVladimír VůjtekZdroj: Deník/Pavel Sonnek

bývalý trenér reprezentace a Vítkovic

Když jsme hráli ještě na starém zimáku (J. Kotase), kde byly nižší mantinely, tak jsem mu hodil puk na modrou. On jel kolem střídačky, kde nebylo plexisklo, bek mu šel do cesty, tak vyskočil na mantinel, udělal na něm čtyři kroky, seskočil zpátky a jel sám na branku.


LADISLAV SVOZIL

Ladislav Svozil. Ladislav SvozilZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

bývalý spoluhráč ve Vítkovicích

Na soustředění v Chorvatsku se starší kluci vsadili s Frantou, že na asfaltovém okruhu o délce čtyři sta metrů zaběhne určitý čas. Franta to asi v jedenáct hodin večer běžel a prohrál o vteřinu. Sázku vyplatil, a když se to pak měřilo, zjistilo se, že okruh má 450 metrů.


MILOŠ HOLAŇ

Utkání 34. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 3. ledna 2023, Ostrava. trenér Vítkovic Miloš Holaň.Miloš HolaňZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

bývalý reprezentant a současný trenér Vítkovic

Blázen na ledě, který byl i na malém prostoru schopen vytvořit takové zrychlení a vyslat dělovou ránu. Vždy se tak zatřepal, ujel, z jedné nohy to tam fláknul a celý Kotas byl vzhůru nohama. Když se jméno Černík vysloví kdekoli, nejen tady v Ostravě, tak je to světový pojem.


DOMINIK HAŠEK

Beseda s českou hokejovou legendou Dominikem Haškem, 31. května 2019 v Ostravě. Na snímku Dominik Hašek.Dominik HašekZdroj: Deník / Vladimír Pryček

brankářská legenda

Po příletu do Nagana jsem si chtěl odnést věci, Franta mi ale říká: „Hašane, já ti ten pytel vezmu.“ Bylo mi trapné, že člověk, kterého jsem sledoval, pak byl můj spoluhráč a nakonec funkcionář, mi pomáhá s taškami. Až jsem z toho byl nervózní, ale takový Franta byl a je.


JAROMÍR ŠINDEL

Trenér Ústeckých Lvů Jaromír Šindel.Jaromír ŠindelZdroj: DENÍK/Karel Pech

bývalý brankář, spoluhráč ve Vítkovicích

První, co mě napadne, je šílená rychlost. Ve všem. V mistrovské sezoně byl spojkou mezi mladými a starými. Právě díky němu chemie týmu fungovala. Stal se vůdcem a to se pak u něj projevilo i v práci manažera. Nebál se věci řešit a má velký podíl na tom, kde vítkovický hokej je.


LUMÍR KOTALA

Lumír KotalaLumír KotalaZdroj: HC Vítkovice

bývalý spoluhráč ve Vítkovicích

Když jsem začínal v šestnácti v A-týmu, Franta dělal kapitána a v podstatě od něj jsem se učil hrát hokej. Měli jsme mezi sebou super vztah. A musím říct, že skvělý byl i jako nadřízený v momentě, kdy už byl funkcionářem. Moc si vážím, že jsem mohl být s ním v jedné kabině.