Svěřenci trenéra Petra Kneblíka zdolali v průměrném duelu po zásluze takřka neškodnou Porubu, která se domácí výhry nedočkala ani na šestý pokus.

„Tentokrát nás poslaly do kolen dvě velké chyby, které umožnily soupeři dát laciné branky. A když k tomu připočtu psychickou nepohodu, která se do našich řad vkrádá, je logické, že se nedaří nepříznivě se vyvíjející výsledky zvrátit,“ vydechl domácí trenér Jan Vavrečka.

Novojičínští hokejisté působili na ostravském ledě od počátku utkání možná trochu překvapivě sebevědoměji a po zásluze šli díky dobře forčekujícímu a chladnokrevně zakončujícímu Petru Macháčkovi do vedení. A jejich na první pohled patrnou převahu potvrdil i chvíli po první pauze ránou nad Gleichovu vyrážečku Marian Skaloš.

Ještě předtím však hosty podržel proti Zdráhalově dorážce Chajretdinovovy střely čerstvě osmnáctiletý brankář Daniel Chvostek. Domácí se ale nakonec také přece jen dočkali, v polovině zápasu je vrátil do zápasu v první přesilovce šikovnou tečí Mintělovy rány Jan Matějný. „Dan ukázal, že je dobrý gólman. Je to náš hráč, jehož jsme si kvůli zraněním a ztrátám formy dalších brankářů, stáhli z hostování v juniorce Třince,“ podotkl novojičínský trenér Petr Kneblík.

Od té chvíle se začalo hrát alespoň načas v daleko vyšším tempu. Ovšem i nadále platilo, že nebezpečnější jsou na kluzišti hosté, což se nakonec projevilo i ve skóre.

Na konci druhé části hry, rovněž v početní nerovnováze, sice Gleich nejprve vychytal Macháčka, ale na dorážku Martina Štěpjáka už nedosáhl. A když po nevyužité domácí přesilovce Marian Skaloš zblízka počtvrté překonal porubského brankáře počtvrté, bylo jasné, že hosté ukončí pětizápasové čekání na výhru.

Tu pak navíc ještě zvýraznil v přesilové hře Marian Skaloš, který po nezištné Štěpjákově přihrávce před domácí branku docílil ceněného hattricku. „Marian hrál minule špatně a tak jsem jej nejdřív nechal sedět. Ale po zranění Bryneckého šel na led a vidíte, dal tři branky. Snad se nám tímto výsledkem podařilo zlomit střeleckou smůlu, jež nás v předchozích zápasech provázela,“ dodal spokojený trenér Nového Jičína.

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Nový Jičín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Matějný (Mintěl) – 16. Macháček, 24. Skaloš (Macháček, Štěpják), 40. Štěpják (Macháček, Skaloš), 45. Skaloš (Zedník, Macháček), 53. Skaloš (Štěpják). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mrákava. Vyloučení: 4:4 a navíc Uhlár (N. Jičín) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 470

Poruba: Gleich – Hruzík, Šindelář, Mintěl, Chajretdinov, Wolf, Piskura – Zdráhal, Krayzel, Chaloupka, Matějný, Pavlačka, Četyrkin, Bartošek, Badžo, Kalina, Kotásek, Zuber, Galgonek – Šimkovič, Vaněk. Trenér: Vavrečka

Nový Jičín: Daniel Chvostek – Horák, Pelikán, Andrýsek, Hruška, Gulda, Slavík – Macháček, Brynecký, Štěpják, Skaloš, Gebauer, Zedník, Pargáč, Toman, Tomášek – Uhlár, Filip Chvostek. Trenér: Kneblík