Skóre utkání otevřeli v 11. minutě Kohouti z Hané, když brankáře Klimeše překonal Kolouch. Fanoušci Vítkovic si mohli zakřičet „Gól!“ až ve druhé třetině zásluhou přesné tregy Kriegera, jenže těsně před sirénou vrátil Olomouci vedení Švrček. A hned na začátku závěrečné části zvýšil na 3:1 Dusík. Pak na opačné straně pálil Mueller, ale jeho střelu zastavilo břevno. O chvíli později ale uspěl Bernovský a hned za minutu překonal olomouckého brankáře Krenželoka také Mueller - 3:3.

Přípravný hokejový zápas: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 9.srpna 2022, Ostrava. (zleva) Peter Mueller z Vítkovic a Martin Marinčin z Třince.
OBRAZEM: V derby Vítkovic s Třincem slavili domácí, rozhodla americká hvězda

I ve druhém přípravném zápase došlo na prodloužení, jenže tentokrát v něm gól nepadl. O výsledku rozhodly až samostatné nájezdy, autorem vítězné trefy byl v páté sérii Marosz.

Zápasy extraligy softballistek Arrows Ostrava - Ledenice (9:2, 9:3) a Joudrs Praha (5:4, 0:11).
Podívejte se: Softballistky Arrows odletí do Barcelony na vítězné vlně

„Utkání splnilo účel. Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli. Mužstvo ukázalo ve třetí třetině charakter, že dokázalo zremizovat utkání a následně vyhrát na nájezdy, kde jsme byli lepším mužstvem," usmíval se Radek Philipp, jeden z vítkovických trenérů.

„Spousta šancí, řekl bych. Na obou stranách. Moc nám nefungovala obrana, na které určitě budeme dále pracovat. Nic nekončí, jede se dále, v tréninku na plné pecky," dodal domácí kouč.

Turnaj PSA Ostrava Squash Open 2022 v porubském Sportovním centru Fajne vyhrál český squashista Marek Panáček, který ve finále vyřadil Angličana Jamese Peache 3:1.
Panáček vypálil v Ostravě rybník hvězdám z ciziny, vyřadil i Byrtuse

Hokejová příprava (11. 8. 2022)

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Krieger (Fridrich, Prčík), 46. Bernovský (Koch, Marosz), 48. Mueller (Krieger, Krenželok), rozh. náj. Marosz – 11. Kolouch (Dujsík), 40. Švrček (Orsava), 43. Dujsík (Švrček, Navrátil). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 1482.

Vítkovice: Klimeš – J. Mikuš, Gewiese, Koch, Raskob, Prčík, L. Kovář – L. Krenželok, Krieger, Mueller – Fridrich, Marosz, Lednický – M. Kalus, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, Půček.

Olomouc: Konrád – Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner, Rutar – Bambula, Knotek, Kusko – Anděl, Kolouch, Orsava – Klimek, Nahodil, Navrátil – Fasner, Kučera, Tomeček.