Kdo se včera přišel podívat do vítkovické ČEZ Arény na boj o krále Moravy a Slezska mezi Vítkovicemi a Třincem neprohloupil. Ve vyprodané hale, kde sledovalo utkání 9573 diváků, padlo rozhodnutí až v samostatných nájezdech.

Domácí v nich sice neuspěli, ale přesto si udrželi vedení v extralize. Přitom ještě v závěru druhé třetiny prohrávali 0:4 a byli zralí na ručník. „Nebylo to nic příjemného, takhle jsme si ten průběh nepředstavovali. Ty góly do nás napadaly. Na střídačce rozhodně klid nebyl,“ přiznal vítkovický kapitán Jiří Burger.

Vítkovice ukázaly vůli a vnitřní sílu, když srovnaly čtyřmi brankami během šesti minut. „Pomohlo nám snížení na 1:4 v závěru druhé třetiny. Když přišlo tolik lidí, nechtěli jsme je zklamat. Bod bereme, i když jsme byli po vyrovnání v laufu a mysleli i na vítězství,“ pokračoval Burger.

Oceláři byli překvapeni nástupem domácích. „Čekali jsme od Vítkovic daleko urputnější obranu. Takovou, jakou se prezentovali v prvním zápase u nás. Hlavně v úvodu nepředváděli to, co od začátku sezony. Přesto se zvedli, vyrovnali, čímž dokázali, jak jsou silní,“ poznamenal třinecký útočník Ladislav Kohn, který si připsal v utkání tři asistence. „Nastoupili jsme proti nejlepšímu týmu extraligy. Sice jsme přišli o jasný náskok, přesto jsme za dva body rádi,“ dodal Kohn.

„Viděli jsme kvalitní utkání, do kterého jsme skvěle vstoupili. Nepodařilo se nám ale náskok udržet a ve třetí třetině jsme byli na pokraji prohry. Po tom průběhu dělení bodů myslím odpovídá,“ řekl trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Jeho protějšek byl spokojen jen částečně. „Třinec nastoupil do utkání dobře, když využil hned obě šance. V kabině po druhé třetině jsem apeloval na to, že se hraje šedesát minut, přišlo hodně lidí a je třeba pro ně hrát, a poprat se do samého konce. Hráčům jsem říkal, že pokud nechtějí ostudu, musejí přidat. Částečně jsem s bodem spokojen,“ uvedl vítkovický kouč Alois Hadamczik.

HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 4:5 sn

Třetiny: 0:2, 1:2, 3:0 – 0:0

Muž zápasu: Polanský

Vítkovice: Štěpánek – Sičák, Malík, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Rehák, od 30. navíc Voráček, Trnka – Klimek, Burger, Hubáček – Treille, Štefanka, Varaďa – Ujčík, Vrána, Kvapil – Roman, R. Hruška, Szturc. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Lojek – M. Růžička, Polanský, Kohn – D. Květoň, Peterek, Martynek – Tomas, Bonk, V. Polák – Kanko, Ostřížek, Pospíšil. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Štefanka, Sičák), 42. Kvapil (Štefanka, Malík), 43. Burger (Klimek, Varaďa), 45. Stehlík (Varaďa, Burger) – 8. M. Růžička (Polanský), 9. Polanský (Kohn, Zíb), 25. M. Růžička (Hrabal, Kohn), 28. Hrabal (Kohn, Růžička), rozhodující nájezd V. Polák. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Mikula – Tošenovjan, Vengřín. Diváci: 9573 (vyprodáno).

V derby řádila Polanského řada

Ostrava - Elitní třinecké komando Růžička, Polanský, Kohn v neděli doslova řádilo. V prestižním derby na ledě Vítkovic bylo u všech čtyř branek Ocelářů. I když nakonec Slezané neudrželi vedení 4:0, souboj před vyprodanou halou o první místo v tabulce si užívali. „Kluci, kteří tady hrají déle v Třinci, byli zvyklí na nevydařené vstupu do sezony. Teď jsme se dobře odpíchli a chceme v tom pokračovat. Je to vidět i na klucích, užíváme si to. Makáme naplno. Máme kondiční trenéry. Nevím jestli jejich zásluha, ale měli jsme výbornou rozcvičku před zápasem a věřili si,“ řekl centr první formace Třince Jiří Polanský. „Za stavu 4:4 už jsme byli všichni potichu a hodně dole. Bod navíc bereme, je to obrovské plus,“ doplnil Polanský, který patřil k nejlepším hráčům zápasu.