Třinec - Lépe vstoupil do zápasu Třinec, který šel zásluhou Marcinka do vedení. Urostlá slovenská útočná posila, která naposledy hrála KHL za Kunlun, dorazila střelu Martina Růžičky a radovala se už z pátého gólu v sezoně. Vyrovnat mohl hned po 45 vteřinách Szturc, jenže jeho trestné střílení Hrubec vyrážečkou zneškodnil. A tak udeřili znovu Oceláři. A byl to znovu Marcinko, který tečoval v přesilovce pět na tři ránu Hrni.

Ostravané se vrátili do utkání po 14 vteřinách druhé třetiny, kdy se prosadil zmezikruží Tybor. Dlouho se však hosté neradovali. Další z početních výhod Třince totiž zužitkovala osvědčená dvojice z úvodní části. Hrňa střílel, Marcinko dorážel. Vítkovice se však nevzdávaly a podruhé je vrátil na kontakt Květoň. Extřinecký forvard v přesilovce projel podél levého mantinelu, nacpal se až před Hrubce, a dotlačil puk za jeho záda.

Ve třetí třetině Vítkovice sahaly alespoň po vyrovnání. V 50. minutě hrály čtyřicet vteřin trvající přesilovku pět na tři, branku v ní ale střelit nedokázali. A když následně sudí přehlédli faul na Lva, který už se řítil sám na Hrubce, a Tybor dvě minuty před koncem v dalším sólovém nájezdů nevyzrál na třineckého gólmana, neměli už Ostravané dostatek času. Závěrečná power-play se skórem nepohnula a byl konec.

HLASY TRENÉRŮ

Marek Zadina (Třinec): "V první třetině jsme se dostali do dvoubranového úniku a do poloviny zápasu jsme drželi, co jsme chtěli. Byli jsme aktivnější, ale nedisciplinovaností jsme se poté dostali pod tlak a Vítkovice hrály třetí třetinu výborně. Těší mě ale, jak jsme se ubránili. Kluci ukázali, že mají srdce a že neumí hrát jen dopředu, ale že je výborná i defenziva. Podpořil nás gólman, který chytal skvěle. Bylo to hrozně těžké utkání a jsme rádi za tři body."

Pavel Trnka (Vítkovice): "Nám se úplně nevyvedl vstup, Třinec se výborně pohyboval, čímž nás předčil. Navíc jim pomohly přesilovky, kterými se dostali do tlaku a to ovlivnilo první třetinu. Od půlky zápasu jsme si vytvořili tlak, bohužel jsme ho nezúročili góly, a proto odjíždíme bez bodu, i když si myslím, že za výkon jsme si ho zasloužili. Každopádně, má-li se prohrát, tak prohrát takovým způsobem jako dnes není hanba."

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Muž zápasu: Marcinko

Branky a nahrávky: 8. Marcinko (Martin Růžička, Rákos), 15. Marcinko (Hrňa, Roth), 24. Marcinko (Hrňa, Roth) – 21. Tybor (Baranka), 31. Květoň (Roman, Hrbas). Rozhodčí: Pražák, Šír – Tošenovjan, Rampír. Vyloučení: 6:5, navíc Klok (V) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 5143.

Třinec: Hrubec – Linhart, Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, Musil – Rákos, Marcinko, Mar. Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Marosz, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Vítkovice: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič – Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Další zápasy 4. kola:

Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kotvan (Žejdl, M. Látal), 14. P. Kousal (Žejdl, M. Látal), 23. Orsava (Najman, Knot), 49. Lenc (P. Musil, M. Látal) - 16. Wishart (Cardwell, Tomášek), 31. Cardwell (M. Kaut, Wishart). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 6:6, navíc Quenneville (P) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3680.

Aukro Berani Zlín – Kometa Brno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Mallet (V. Němec, H. Zohorna), 38. M. Erat (T. Svoboda), 39. H. Zohorna (Gulaši), 51. Vincour. Rozhodčí: T. Horák, Hradil - Frodl, Ganger. Vyloučení: 10:10, navíc Roberts Bukarts (Z) do konce utkání. Bez využit. Diváci: 4132.

Piráti Chomutov – Dukla Jihlava 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. J. Mrázek (Koblasa, Valach), 31. Tomica (Huml, Grman), 58. V. Růžička z trest. střílení, 65. Sklenář (V. Růžička ml., J. Mrázek) - 32. Žálčík (D. Kájínek), 52. R. Hubáček (Šidlík, Čachotský), 57. F. Seman (Čachotský). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:2. Využití: 0:2. Diváci: 4358.

Hradec Králové – Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Cibulskis (Jaroslav Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Jarůšek, Gregorc) - 7. Hollweg (Preisinger, D. Sklenička), 33. D. Kubalík, 56. D. Kubalík (Stach, Gulaš). Rozhodčí: Bejček, Pešina - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. Diváci: 4409.

Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Laš (J. Knotek), 42. Holec (Skladaný), 60. Burian (Ondrušek). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Škůrek (O) 10 minut, Ševc (L) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3721.

Sparta Praha – Litvínov (dohrává se 10. října)

14. Hr. Králové 4     0      1     0     3     6:13      2

Další program – 5. kolo (neděle 17. září): 16.00 Vítkovice Ridera – Pardubice, Jihlava – Zlín, 16.30 Plzeň – Sparta Praha, 17.00 Hradec Králové – Oceláři Třinec, Brno – Chomutov, 17.20 Litvínov – Olomouc, 18.00 Liberec – Mladá Boleslav.