Může to být poslední domácí zápas v letošní sezoně. Hokejisté Vítkovic po úterní nešťastné porážce, kdy si dali dva vlastní góly, přišli o vedení ve čtvrtfinálové sérii s Českými Budějovicemi a pokud neuspějí před domácím publikem ani dnes, budou mít na jihu Čech za stavu 2:3 nůž na krku. Nikdo ve vítkovické kabině si takový scénář nepřipouští.

„Jde do tuhého. V úterý jsme měli smůlu, ale ten zápas už jsme pustili z hlavy a koukáme jen dopředu. Pokud chceme postoupit do semifinále, nebo se alespoň vrátit k rozhodujícímu sedmému zápasu domů, musíme vyhrát, a taky vyhrajeme,“ říká odhodlaně vítkovický útočník Lukáš Klimek, který jako jediný našel ve čtvrtém duelu recept na skvěle chytajícího českobudějovického gólmana Jakuba Kováře. Porážku 1:3 a srovnání série na 2:2 neodvrátil.

Ve vyřazovacích bojích hrají velkou roli fanoušci, od kterých očekávají Vítkovičtí mohutnou podporu. „Potřebujeme pomoc jejich hlasivek. Když se nám podařilo v úterý snížit deset minut před koncem na 1:2, začali ještě více bouřit, strhli nás, což nám moc pomohlo. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale bohužel ani jednu neproměnili a už nesrovnali. Snad nás budou hnát tentokrát dopředu od samého začátku,“ doufá Klimek.

Také zkušený obránce Marek Malík dobře ví, že fandící fanoušci se výrazně podepisují pod úspěchy týmu. „To, že hrajeme v domácím prostředí, pro nás herně nemusí být příliš velkou výhodou. Budějovice jsou celou dobu tady, absolvují tu tréninky a už si tady zvykly. Je to pro ně třetí utkání v pěti dnech. Výhodou budou jen naši skvělí fanoušci, kteří nás můžou dotlačit k vítězství. Spoléháme na jejich podporu a věříme, že nám svým fanděním pomůžou,“ tvrdí Malík.

Vítkovický Fanclub jako by vycítil Malíkova slova. Na dnešní utkání chystají nejvěrnější fandové velkou choreografii na sektorech B1 až B5 a věří v zapojení všech ostatních příznivců Vítkovic.
Vstupenky na možná klíčové utkání celé sezony postupně mizí. K dostání jsou v pokladnách u hlavního vchodu do ČEZ Arény (od ulice Závodní). Zakoupit je mohou zájemci dnes od 9 hodin do začátku utkání. Cena jedné vstupenky činí 150 korun.