Domácí k vítězství nakročili v polovině utkání, když se trefili Tomáš Káňa a Fojtík, vše pak v závěru duelu jistil Stejskal. I přes troumf však zůlstával trenér Aleš Flašar na zemi a pochválil zejména brankáře Kůdelu. "Gólman byl excelentní. Máme za sebou velmi těžké utkání, ve kterém jsme asi nehráli úplně tak dobře jako v těch zápasech předešlých. Nicméně na konci se vždy ale počítá výsledek, vyhráli jsme turnaj, za což jsme kluky s Tomášem (Sršněm) pochválili," řekl Flašar pro klubový web.

"Vstup do přípravy tedy hodnotím velmi pozitivně, hlavně aby podobně povedený vstup byl poté i do ostré sezony," dodal kouč, který v minulosti v Šumperku působil.

Třinec - Vítkovice
V hokejovém derby opět úspěšnější Vítkovice, Třinec porazily 4:2

"Myslím si, že jelikož jsme pouze týden na ledě, tak jsme fyzicky měli už opravdu dost, protože hrát třetí zápas ve třech dnech je velmi náročné. Páteční zápas s juniorkou Vítkovic nám vzal hodně sil, jelikož to byli velmi dobří bruslaři. Já jsem ale celkově spokojený, protože mužstvo ukázalo, na co má a na čem musíme ještě pracovat," uvedl mimo jiné kouč Draků Pavel Hulva.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Káňa T. (Dresler, Zachar), 30. Fojtík (Kaluža), 56. Stejskal (Ollender). Rozhodčí: Mikula – Cirkl, Vengřín. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 324.
Poruba: Kůdela – Kaluža, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Niko – Sztefek, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Stejskal, Schwarz, Ollender.
Šumperk: Vrba – Sedlák, Šťáva, Procházka, Ďurkáč, Řezáč – Vachutka, Vymazal, Ostřanský, Králík, Novosad, Fischer, Hroch, Cink, Müller, Lehečka, Skopal.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk 2:4
Poruba na úvod domácího turnaje porazila polské Jastrzebie