Nové logo hokejových Vítkovic

Ostravský klub prošel v posledních dnech před startem nejvyšší soutěže podstatnými změnami. V pátek oznámil změny v akcionářské struktuře, kde majoritní podíl získal od Františka Černíka viceprezident hokejového svazu Aleš Pavlík, dnes klub na tiskové konferenci oznámil i příchod nového generálního partnera. Ostravská stavební společnost Ridera podepsala s klubem dvouletou smlouvu.

"Generální partner se do klubu vrací po dvou letech, kdy jsme žádného neměli. Je to firma z regionu, má vztah k hokeji a je důležitým stabilizačním prvkem, abychom Vítkovice vrátili do vyšších příček extraligy. Výše smlouvy je po dohodě interní záležitost, ale odpovídá významu generálního partnerství," řekl majitel klubu Pavlík.

Snímek z tiskové konference týmu HC Vítkovice Ridera před startem hokejové Extraligy.

S řadou změn, ke kterým patří i nástup dosavadního asistenta Jakuba Petra na post hlavního kouče a generálního manažera, se Vítkovice chtějí odrazit i v tabulce. Podle Petra chce mužstvo zaútočit na 'regulérní play off'. "To znamená dostat se do čtvrtfinále. Ale hráčům se snažíme vštěpovat, že úspěch není sprint, ale maraton," řekl Petr.

Nové posily

Jeho tým v létě posílil o obránce Jana Výtiska (Liberec), Patrika Urbance (Zlín), Ivana Baranku (Rögle), Daniela Krenželoka (Victoriaville Tigers), Adama Sedláka (Knoxville Ice Bears) a útočníky Davida Květoně (Chomutov) s Ondřejem Romanem (Jekatěrinburg).

"Všechny posily akceptovaly svoje role a jsou přínosem na ledě i v kabině. Když se ale podíváte na náš současný kádr, z třiadvaceti hráčů je tam šestnáct, kteří prošli naším tréninkovým střediskem. A to je jedna z filozofií, kterou bychom chtěli ctít," řekl Petr.

Blízko dohody s trenérem Vůjtkem

Z kádru Vítkovic během léta odešli například Jiří Burger (Kladno), Peter Čerešňák (Plzeň), Jan Štencel (Brno), Petr Strapáč (Olomouc) nebo Tomáš Kudělka (Chomutov). "Asi jako většina mužstev bychom se chtěli prezentovat bruslivým a nátlakovým stylem, ale na to musíte mít i typy hráčů. Dostali jsme dobrou zpětnou vazbu v přípravě od kvalitních týmů, s tím je celkem spokojenost. Jsme tam, kde jsme chtěli být před startem soutěže," řekl Petr.

Majitel klubu navíc přiznal, že klub se blíží dohodě o spolupráci s bývalým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem. "Vrátil se z dovolené a už jsme spolu seděli. Začínáme to finalizovat, jsme blízko dohodě a možná, že už příští týden oznámíme spolupráci, kterou zatím nebudu konkretizovat," řekl Pavlík.