Hostující Něman držel dlouho bezbrankový stav, ten však zlomil v 35. minutě Petr Strapáč, další trefy přidali Rostislav Olesz a Roman Szturc. Hosté se dočkali až v samém závěru.

Běloruský celek, vedený českým koučem Milošem Holaněm, nastupoval do svého posledního duelu v rámci základní skupiny s vědomím, že k udržení naděje potřebuje nutně vyhrát. Z oboustranně opatrné první třetiny, v níž však byli Ostravané přece jen aktivnější, vybočila jen Kucserova nevyužitá šance krátce před přestávkou.

V 27. minutě měli Ostravané na 35 vteřin k dispozici přesilovku čtyři na tři, zužitkovat ji ale nedokázali. Kantor na druhé straně uhájil svou branku od pohromy při šancích Lisičkina a Božkova. V 35. minutě už přetavil střeleckou převahu domácích ve vedoucí zásah Strapáč, který se trefil ranou bez přípravy z mezikruží.

Na začátku třetí třetiny pak domácí definitivně rozhodli. Nejprve Strapáč v přesilovce parádně předložil Oleszovi a necelé dvě minuty poté přidal třetí trefu Szturc. V závěru pak Bojarčuk připravil Kantora o čisté konto, na vyřazení svého celku však již nemohl nic změnit.

Hokejová Liga mistrů – 5. kolo; skupina I:

HC Vítkovice Steel – Něman Grodno 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Strapáč (Kucsera), 43. Olesz (Strapáč, Zdráhal), 45. Szturc (Štencel, Strapáč) – 58. Bojarčuk (Lisičkin, Božko). Rozhodčí: Konc (SR), Hradil – Tošenovjan, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 3748.

Sestava Vítkovic: Kantor – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Čerešňák, Pastor, L. Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – J. Káňa, Balán, Vandas – Kucsera, Burger, Zdráhal – Húževka, Kolouch, Hlinka – Tomi. Trenéři: Svozil a Petr.