Hokejisté Vítkovic udolali v nájezdech Zlín a vyhráli 3:2

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Vítkovic porazili v dohrávce nedělního 22. kola extraligy Zlín 3:2 po samostatných nájezdech. Autorem rozhodujícího gólu byl Lukáš Kucsera a zařídil tak svým barvám vítězství i ve třetím penaltovém rozstřelu v sezoně. Domácí dokázali zabodovat po třech porážkách za sebou, Zlín naopak třetí prohru v řadě utržil.

24.11.2015

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:2 po nájezdechFoto: DENÍK / Lukáš Kaboň

Souboj dvou trápících se týmů moc hokejové krásy nepobral. Domácí do něj přitom vstoupili v souladu se svými představami a na vedoucí gól nemuseli čekat dlouho. Už v páté minutě v první přesilovce Sloboda od modré čáry trefil před brankou stínujícího Němce, který pasivní tečí zmátl Kašíka a puk v jeho protisměru doputoval až za čáru.

Než by však hosté stačili znervóznět z nepříznivě se vyvíjejícího startu, rychle odpověděli a vynulovali vítkovický náskok: Kotvan se v osmé minutě objevil po Urbancově ráně na správném místě a z brankoviště dorazil do opuštěné brány svůj pátý gól sezony.

Přetlačovaná o střední pásmo pak byla vším, jen ne záživným hokejovým představením. Vítkovickou obranou až ve 26. minutě proklouzl Čachotský, ale Dolejš jeho střelu dokázal odklonit na tyčku. I z absolutního minima příležitostí dokázali domácí znovu strhnout vedení na svou stranu. Gól na 2:1 byl doslova vydřený: Pastor v tísni bekhendem loboval puk od své branky do středního pásma, Kolouch ho v pádu posunul na Vandase, který bez přípravy překonal Kašíka.

Domácí však svůj těsný náskok začali bránit až příliš brzo. Zlín byl v třetím dějství živější a stále častěji před Dolejšem, až z větší aktivity vytěžil kýžené vyrovnání. Říčka devět minut před koncem trefil spojnici a videorozhodčí dodatečně odhalil, že kotouč po dopadu spadl milimetry za brankovou čáru. Vítkovice mohly jít potřetí do vedení, ale Hlinkova teč se otřela jen o horní tyčku.

I v prodloužení byly oba týmy blízko vítězné trefě. Kudělkově teči z brankoviště chyběly centimetry, Maruna hned z protiútoku jel sám na Dolejše, který ale do jeho rány vymrštil lapačku. O bonusovém bodu pro Ostravany tak rozhodly až nájezdy, v nichž se trefili oba domácí exekutoři Kucsera i Kolouch, zatímco Sýkora ani Bukarts úspěšní nebyli.

HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. E. Němec (Sloboda, Burger), 35. Vandas (Kolouch, Pastor), rozhodující sam. nájezd Kucsera – 8. Kotvan (Urbanec, O. Veselý), 51. Říčka. Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5067

Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štich – Szturc, Strapáč, Ölvecký – Vandas, Kolouch, Kucsera – E. Němec, Balán, Burger – Gřeš, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr
Zlín: Kašík – Kotvan, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák – Čachotský, P. Holík, Říčka – Bukarts, Cibák, T. Sýkora – Ondráček, Maruna, Kubiš – Okál, Popelka, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

Autor: ČTK

24.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Útočník Švábík je po kolapsu doma a řekl: Fotbal? Pravděpodobně už hrát nebudu

/ROZHOVOR/ Na fotbalovém hřišti ve svých pětadvaceti letech absolvoval nespočet bitev, tu největší ale útočník Jan Švábík svedl v předchozích týdnech mimo zelený pažit. A vyhrál!

Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls

/ROZHOVOR/ Malé déjà vu prožívá v těchto dnech Filip Smékal. Fotbalový kouč, který v závěru minulého roku skončil s trénováním v Petřkovicích z rodinných důvodů, se po deseti měsících vrátil, aby Odru opět pozvedl a dostal zpět do horních pater MSFL. Jako před pěti lety, kdy začínal ještě v krajském přeboru. „Chci mančaft nastartovat,“ prohlásil Smékal.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Svá tajemství odhalil poslední pozůstatek opavského hradu – Müllerův dům. Objeveno bylo třeba také pravěké sídliště a pohřebiště v Loděnici.

Zase jen plichta. Baník nedokázal doma vyhrát ani popáté

/FOTOGALERIE/ Ani na pátý pokus doma nedokázali naplno bodovat. Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v 11. kole HET ligy s Olomoucí 1:1 a už deset zápasů čekají na výhru. Ostravané šli do vedení zásluhou Hrubého, Sigma vyrovnala díky střídajícímu Moulisovi.