Stejně jako v minulém zápase v Karlových Varech mohl zlínský Říčka při prvním střídání otevřít skóre, zblízka ale kotouč poslal mimo branku. Tentýž hráč však za pár sekund zamířil na trestnou lavici, jeho spoluhráči se ale bez větších potíží ubránili. Celkově se hrál opatrný hokej, šancí bylo pomálu. V 11. minutě měl dobrou možnost Strapáč, ovšem Kašík byl připravený. Nepřekonal jej ani následně Kolouch.

Do druhé třetiny Zlínští vstupovali ve výhodě jednoho muže v poli, jenomže ani jim se moc nevedlo. Až později měl dobrou šanci Fořt, načež šli Ostravané opět do čtyř. Tentokrát už ale Berani trestali. Holík dostal puk na kruh a poslal jej pod horní tyč. Vítkovice srovnaly za tři minuty, také v početní výhodě. Olesz tečoval střelu Čerešňáka a připsal si první gól po svém návratu do extraligy.

Přesilovky v tomto duelu hrály důležitou roli, další totiž využili zase domácí. Ve 35. minutě se prosadil Marušák a připsal si premiérový gól v sezoně. Zlínského beka to povzbudilo a za dvě minuty se prosadil podruhé, když zužitkoval početní výhodu čtyř proti třem.

Ve třetí části měli ze hry více hosté, domácím se ale dařilo držet soupeře zkrátka a bránit si své vedení. V polovině třetiny měli možnosti Urbanec s Kubišem, ani jeden si ale střelou z mezikruží na Kantora nepřišel. Na druhé straně zase šikovně tečoval Kolouch, ale snížit se mu nepodařilo.

Tříminutovka šancí pokračovala, Maruna s Ondráčkem promarnili přečíslení, Bukarts ve vyložené šanci netrefil puk. V čase 57:14 byl za útočný faul vyloučen Vlach a Vítkovice po oddechovém čase sáhly ke hře bez brankáře. Zlín však už vedení nepustil.

PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. P. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Roman Vlach, Čachotský), 37. Marušák (Bukarts, O. Veselý) – 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, R. Čech – Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5649.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý – T. Sýkora, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira
Vítkovice: Kantor – Čerešňák, Kudělka, Kovář, Pastor, Štencel, Štich – Olesz, Strapáč, Hovorka – Vandach, Kolouch, Kuscera – Zdráhal, Balán, Burger – Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr