Klub to oznámil v pondělí na svém webu. „Vnímáme, že návštěvy na našich domácích zápasech nejsou odpovídající velikosti Ostravy, ani historii a tradici našeho vítkovického hokejového klubu. Osobně se přitom domnívám, že náš současný mladý tým, plný hráčů, kteří poprvé v kariéře hrají hokej na úrovni české nejvyšší soutěže, potřebuje podporu z tribun a oporu v domácím prostředí. Zároveň si uvědomujeme, že nastává období konce roku, které je vždy zátěží pro peněženky, a navíc nás díky blížícímu se hokejovému mistrovství světa juniorů čeká počátkem roku série domácích utkání hraných v rychlém sledu po sobě. Proto jsme se rozhodli snížit ceny vstupného pro zbytek základní části, abychom vítkovický hokej udělali pro fanoušky dostupnějším. Pevně věřím, že fanoušci tento krok ocení,“ uvedl na stránkách hc-vitkovice.cz prezident Petr Handl.

Fanoušci FC Baník Ostrava. Ilustrační foto.
Už se to blíží! Baník hostí Spartu a Opavu. Nenechte si ujít vstupenky zdarma!

Cílem tohoto opatření je lepší atmosféra a plnější tribuny Ostravar Arény. „Rozhodli jsme se proto pro snížení cen vstupného i s vědomím, že tím v naší současné nelehké finanční situaci přijdeme o část příjmů ze vstupného, ale za halu plnou vítkovických fanoušků nám tento krok jednoznačně stojí. Doufám a věřím, že fandové a diváci přivítají naše rozhodnutí pozitivně a že začnou pravidelně plnit hlediště na našich domácích zápasech,“ dodal Handl.

V probíhajícím ročníku třináct domácích zápasů Vítkovic vidělo v Ostravar Aréně celkem 69 825 diváků, což ostravský celek řadí s průměrem 5371 fanoušků na šesté místo extraligového pořadí. Vyprodáno bylo v sezoně ve druhé největší hale v Česku ale jen jednou, a to 3. listopadu proti Kladnu hvězdného útočníka Jaromíra Jágra.

Skoky na lyžích - Světový pohár FIS ve skoku na lyžích - Wisla, Polsko, 23. listopadu 2019. Na snímku Koudelka (CZE).
OBRAZEM: Čechům se letos ve Wisle nedařilo

Klub zároveň bude kompenzovat současné permanentkáře. „V součtu za celou sezonu oproti těm, kdo kupují vstupenky na jednotlivá utkání, ušetří, budou mít navíc nárok na kompenzaci. Buď budou moci získat poukaz na slevu 500 korun při nákupu permanentky na následující sezonu, nebo budou již v této sezoně moci využít dočasnou permanentku na šest utkání pro někoho z rodiny nebo přátel, kamarádů či známých. Rozhodnutí je na každém permanentkáři,“ prozradil Petr Handl.

Dočasná permanentka – jako druhá možnost kompenzace – se podle údajů na webu bude týkat zápasů s Olomoucí (18. prosince), Litvínovem (17. ledna), Karlovými Vary (19. ledna), Libercem (21. ledna), Hradcem Králové (24. ledna), a Zlínem (28. ledna). Získat ji mohou ovšem pouze stávající permanentkáři, dočasná permanentka nebude ve volném prodeji.

Utkání 30. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC HC Škoda Plzeň, 28. prosince 2018 v Ostravě. Na snímku (vpravo) Patrik Zdráhal.
Žádný obrat, ale vysoká porážka. Vítkovice doma padly s Plzní

Jisté zvýhodněnosti si ostravští fanoušci mohou užít už při dvojzápase v tomto týdnu. Pokud si koupí vstupenku na středeční utkání se Spartou a Mladou Boleslaví o den později, zaplatí 299 korun.