O co šlo? Ostravané nastoupili 26. prosince 2020 proti Ocelářům v dresech, na nichž byla umístěna jména či přezdívky aktuálních držitelů permanentních vstupenek na probíhající sezonu. „Je to způsob, kterým chceme poděkovat všem, kteří si i před nejistou sezonou pořídili permici na naše domácí zápasy. Zároveň ale chceme pomoci v klíčovém segmentu, takže speciální dresy ze zápasu s Třincem dáme do aukce, jejíž výtěžek věnujeme na boj s covidem,“ hlásil už v prosinci 2020 výkonný ředitel a člen představenstva HC Vítkovice Ridera Petr Handl.

„S vedením nemocnice jsme se domluvili, že v závislosti na výši výtěžku aukce pořídíme pro pracovníky jednoho z covidových oddělení buď léčebné krémy na péči o pleť a pokožku trpící dlouhodobým používáním ochranných prostředků a dezinfekce nebo unikátní čističku vzduchu české společnosti Sense Vital Air, která již na některých odděleních nemocnice slouží. Jsme moc rádi, že se naši fanoušci k této naší iniciativě připojili a za dresy našich hráčů utratili v aukci tolik, že jsme nakonec mohli pořídit jak čističku, tak krémy. Společnost JUST CS, u které jsme švýcarské krémy s ohledem na naši vlastní pozitivní zkušenost objednali, byla navíc naším nápadem potěšena natolik, že nám dodala krémy v několikanásobné hodnotě oproti naší objednávce. Čističku pak do sídla klubu dovezl osobně její autor a jednatel společnosti Sense Vital Air Ing. Karel Semerák, který je sám velkým hokejovým fanouškem,” vylíčil Petr Handl.

Předání čističky i balíčků se pak účastnili i zástupci A-týmu Vítkovic – kapitán Roman Polák a útočník Zbyněk Irgl. Oba ještě doplnili kosmetické balíčky podpisovými kartami s autogramy a na krabici čističky vzduchu uvázali symbolickou mašli. Drahocenný náklad pak naložili k odvozu do Fakultní nemocnice Ostrava.

Hráči HC Vítkovice Ridera (Roman Polák a Zbyněk Irgl) připravují dárky pro FNO, 3. března 2021 v Ostravě.Hráči HC Vítkovice Ridera (Roman Polák a Zbyněk Irgl) připravují dárky pro FNO, 3. března 2021 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„Moc chceme všem poděkovat za to, že se zapojili do aukce a pomohli nám vybrat takovou částku, kterou můžeme pomoci dobré věci. Je to především zásluha fanoušků,“ děkuje na dálku kapitán Roman Polák. „Každá pomoc v téhle době je o to cennější. My si vážíme hlavně toho, že se lidé do aukce zapojili a s vědomím, že jejich příspěvek pomůže dobré věci, věnovali v situaci, která není snadná pro nikoho, své prostředky. Obrovské díky,“ doplňuje slova svého spoluhráče Zbyněk Irgl.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě měli z darů z Vítkovic velkou radost. „Nás to moc potěšilo. Moc děkujeme, že na nás vítkovičtí hokejisté a jejich fanoušci myslí. Celkově máme díky čističce vzduchu dojem jistoty, že se nám bude pracovat svobodněji a s klidnou duší. Umístíme ji do prostor, kde se nejvíce pohybujeme. A pokud jde o kosmetické přípravky, i ty nám udělaly velkou radost,“ usmívá se Lenka Krupová, vrchní sestra Kožního oddělení FNO, které je momentálně využíváno pro pacienty s onemocněním COVID-19.

„Za celý náš kolektiv, za všechny sestry a zdravotnický personál bych chtěl moc poděkovat. Moc si tohoto daru vážíme, je pro nás velkým přínosem. Jsme rádi, že máme pořád takové zastání veřejnosti,“ vzkazuje Lukáš Spac, všeobecná sestra Kožního oddělení FNO. „Velké poděkování patří fanouškům Vítkovic. Už se i tady u nás těšíme, až si všichni zajdeme společně na hokej a vrátíme se do normálního fungování,“ dodává.