„Do konce přestupního termínu chceme přivést adekvátní náhradu,“ řekl před pár týdny po odchodu obránce Ivana Baranky do Brna generální manažer Ostravanů Jakub Petr.

Lukáš Klok, Karol Sloboda, Erik de la Rose a Marek Hrbas. Soupis dalších obránců, kteří před sezonou nebo v jejím průběhu opustili Vítkovice. „Určitě to nebylo střílení od boku, některé odchody mě ale překvapily,“ přiznává v rozhovoru pro Deník bývalý obránce a nyní trenér prvoligové Poruby Miloš Holaň mladší.

Držitel Zlaté hokejky z roku 1993 očekává příchod zadáka pro přesilové hry.

„Chybí mi špílmachr na modré čáře, který by to dirigoval jako nedávno Sloboda či Baranka. Je škoda, že se zranil Trška. Přece jen Mrázek nebo Gregorc nejsou obránci na přesilovky. Zatím je to stavěné víc do defenzivy,“ míní o náhradách nejproduktivnější hráč ligové sezony 1992/1993.

Nemusí to však být jen na škodu. „V play-off rozhodují gólman a obrany, tam už tolik gólů nepadá. Možná to Kuba Petr s Pavlem Trnkou vedou tímto směrem, ale těžko říct,“ soudí Holaň.

V potaz je podle něj nutné brát i možnosti, jaké trh nabízí, i finanční stránku. „Tým se skládá do mozaiky, které možná fanoušci nebudou rozumět, ale Kuba s Pavlem vše určitě dělají za nějakým účelem. K tomu je otázka, zda jsou na trhu volní hráči podle jejich představ. Roli navíc hrají i peníze. Detailně to ale takhle od stolu nemohu hodnotit. Berte to jen jako můj názor,“ upozorňuje Holaň.

Výsledky a čtvrtou pozici Vítkovic v tabulce chválí. „Hlavně doma ukázali svou sílu, je to jejich zbraň. Měli by se snažit skončit do čtvrtého místa, aby měli tuto výhodu pro první kolo play-off,“ říká Holaň, kterého neznepokojuje ani nevyrovnaný počet odehraných zápasů. „Tabulku to možná zkresluje, ale Vítkovice ty předehrávky vyhrály. Teď je na ostatních, aby uspěli,“ dodává.

Mužstvu věří. „Formuje se tři roky, kdy je Kuba Petr u týmu, hráči jsou na sebe zvyklí. Bude záviset i na zdravotním stavu. Jinak jde o silný tým, po minulém play-off má motivaci se rvát. Jsou o zkušenosti z loňska bohatší, teď by ji mohli prodat. Nějaký úspěch se od nich už čeká,“ uzavírá Miloš Holaň. Český hokejový a mediální éter je plný přestupů i spekulací, v Ostravě ale zatím panuje klid. Jde o ticho před pověstnou bouří?

Tým handicapovaných sportovců.
Handicapovaní atleti z Ostravy dostali 31 tisíc z vánoční tomboly