Hosté vyrukovali do zápasu s jasnou taktikou, kdy jejím základem bylo pokrýt nebezpečné útočné přerovské duo Karola, Gremlica, o což se měl postarat první útok. Na dalších dvou pak bylo střílet branky. „Po celou sezonu jsme se na nikoho přímo nepřipravovali. Až, když jsme věděli, že budeme hrát v baráži s Přerovem, tak jsme se soustředili primárně na jeho první útok," odkryl kousek ze svých záměrů trenér Petr Rambousek. Možná i proto první třetina nabídla jen oťukávání, které ke gólům nevedlo.
Až po první přestávce se na ledě začaly dít zajímavé věci, o něž se ale k nevoli domácího publika postarali svěřenci Petra Rambouska. A o slovo se po jednozápasové pauze opět přihlásila nejproduktivnější druhá pětka, byť tentokrát i s trochou štěstí. Nejprve se ve 23. minutě prosadil Patrik Demel. O pět minut později pak rozvlnil domácí síť Martin Csomor. Na tyto dva zásahy už stále ještě extraligový tým nenašel odpověď.

Nedlouho po začátku poslední části totiž Přerovu na cestu zpět do 1.ligy přidal dvě branky Greš, a i když v závěru korigoval Karola, tak si po závěrečné siréně mohli porubští hráči a trenéři gratulovat. Celoroční práci a unikátní bilanci v základní části se jim povedlo dotáhnout do konce i úspěšnou baráží.

„Dnes jsme to brali jako nejdůležitější utkání. Jednak jsme chtěli rozhodnout už dnes a nenechávat vše na posledním zápase s Havlíčkovým Brodem a navíc po loňsku jsem i já osobně chtěl porazit Přerov," vysvětloval trenér Petr Rambousek nasazení až deseti hráčů, kteří nastoupili i přes nealé zdravotní problémy. „Podali fantastický výkon. I přes bezbrankovou první třetinu, kdy bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme, jsme byli celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli. První dva góly byly trochu šťastné, ale to k hokeji patří a jinak jsme toho Přerovu moc nedovolili," doplnil kouč.

Úspěch, což bezesporu postup do extraligy je, se vždy musí řádně oslavit. To už částečně stačili hokejisté udělat po zápase v Přerově. „Oslavili jsme to jen lehce v autobuse, kdy na kruháči v Porubě jsme udělali čtyři kolečka na znamení čtyř vstřelených gólů. Ty pravé oslavy ale určitě přijdou po zápase s Havlíčkovým Brodem," prozradil trenér, co bude následovat po pátečním závěrečném utkání baráže. „Myslím si, že si to za celou sezonu zasloužíme," uzavřel Rambousek.

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Karola (Gremlica) – 24. Demel (Smrčka), 28. Csomor, 44. Gřeš, 47. Gřeš. Rozhodčí: Škach – Nazad, Řehulka. Vyloučení: 9:10, navíc Nohál 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 200.
Sestava Poruby: Maček – Síkora, Charvát, Demel, Štěpán, Bolek, Kotas – Stoklásek, Holaň, Havránek – Greš, Smrčka, Csomor – Mládek, Laryš, Rataj. Trenér: Petr Rambousek.

DALIBOR HEKELE