Hned ve druhé minutě mohl v přesilové hře otevřít skóre Köhler, jenže po perfektní Bednářově přihrávce zastavil jeho pokus z úhlu rychlým přesunem gólman Bartošák. Další početní výhodu už tým kouče Sýkory využil. V poslední minutě třetiny se trefil od modré čáry obránce Štajnoch. Po přestupu do Hradce to byla jeho první branka v novém působišti.

Ani druhá část nebyla zrovna hokejovým festivalem nápadů a rychlosti. Nehrálo se v příliš vysokém tempu. Její nejpodstatnější chvíle přišla ve 23. minutě. Útočník Hudeček vypálil ze strany, z poměrně velké dálky a puk propadl Rybárovi mezi nohama do branky. Slovenská gólman však ve 35. minutě chybu napravil, zlikvidoval totiž Balánův samostatný únik.

Hrálo se opatrně, na vývoj utkání mělo určitě vliv i postavení týmů v tabulce. Hradec měl sice před utkáním tři body náskok, ale také o dva odehrané zápasy více. O vánočních svátcích se totiž zúčastní v Davosu Spengler Cupu, a tak má nyní našlapaný program.

Třetí část byla na začátku vyrovnaná. Pak se ale domácí dostávali do náporu. Jejich snaha vyvrcholila rychlou a povedenou kombinací ve 44. minutě. Vysoký obránce Dietz ji zakončil druhou brankou, nakonec vítěznou. Vítkovice totiž již vyrovnat nedokázaly. Hradec tak doma prohrál naposledy v 7. kole se Spartou.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Štajnoch (Jarůšek, Dietz), 44. Dietz (Šimánek, Dragoun) - 23. Hudeček (Illéš, Výtisk). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Gerát, Fiala. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5407.

Sestavy:
Hradec: Rybár - Štajnoch, Newton, Pavlas, Dietz, Pláněk, Gregorc, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Köhler, Bednář, Dej - R. Pavlík, Kukumberg, Bulík - J. Veselý, T. Knotek, Nedvídek. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Vítkovice: Bartošák - Puzič, Výtisk, Hrbas, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář, Bail - Vandas, Stastny, Szturc - D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal - E. Němec, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec - Sparta 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Třinec po dvou těsných prohrách na domácí ledě nezačal kdovíjak ani třetí zápas v řadě. Sparta ho v útočném pásmu k ničemu nebezpečnému nepustila a z brejků si naopak vytvářeli šance Pražané. Vrána si v osmé minutě vylámal zuby na Hrubcovi a o dvě minuty nato v přečíslení z gólové parkety minul branku.

Ujala se tak až rána, která tak gólové nevypadala. Čajkovský však v přesilové hře využil zakrytého výhledu třineckého brankáře a jeho pokus od modré čáry prošel do sítě.

"První třetinu jsme hráli špatně. Nedokázali jsme se udržet v pásmu Sparty. Od druhé třetiny jsme ale převzali taktovku, byli jsme silnější s pukem a nakopl nás i ten rychlý a šťastný vyrovnávací gól," řekl třinecký útočník Jiří Polanský.

Třinec se probral po prvním návratu z kabin a jistě k tomu přispěl i vyrovnávací gól, který padl také v přesilovce. Marosz zvolil z ostrého úhlu drzou kličku do záporného úhlu, ale nahozený puk před branku do vlastní sítě usměrnil sparťan Nedomlel.

Domácí pak převzali iniciativu a byli mnohem silnější na puku než v úvodní dvacetiminutovce. Po přečíslení dva na jednoho vyzrál na Pöpperleho ranou k tyči Polanský. Sparta se vymanila z tlaku díky dvěma slepeným třineckým vyloučením. V přesilovce mohla i vyrovnat, ale Formanův pokus Nosek odpálil z prázdné branky a puk za čáru nepropasíroval ani Kumstát.

Z tlaku vyrovnávací gól nepřišel

Třinci naopak v 38. minutě po hostující chybě v obraném pásmu rychlý kontr vyšel na jedničku a Petružálek po Maroszově pobídce zblízka nezaváhal. Dravecký mohl v samém závěru druhé části zvýšit i na třígólový rozdíl, ale ze sóla Pöpperleho nepřekonal.

"Ve druhé třetině jsme vypadli ze hry a z toho, co se nám dařilo první třetinu. Třinec nás přečísloval, dal dva rychlé góly a to byl asi zlom. V závěru už jsme to nedohnali," řekl Čajkovský.

Už v třetí části nedoklepl skákavý puk z kroku do odkryté branky ani Růžička, a tak utkání ve 49. minutě zdramatizoval kontaktním gólem Pech. Pražané v závěru měli tlak, který ještě vystupňovali v power play. Hrubce ale už potřetí nepřekonali. "Byly tam situace, kdy se dalo vyrovnat. Ale domácí gólman toho hodně pochytal. Ten zápas jsme ale ztratili ve druhé třetině," řekl Čajkovský.

Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. J. Petružálek (Marosz) - 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (A. Kudrna). Rozhodčí: Úlehla, Hradil - Blümel, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 4922.

Sestavy:
Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Hrabal, Jank, Kania, M. Doudera - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Jašek, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Sparta: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Nedomlel, Barinka - Uher, P. Vrána, Forman - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - Černoch, Cingel, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Více přineseme v pondělním tištěném vydání Deníku.