Pětadvacetiletý vítkovický odchovanec Jan Káňa, který v extralize vstřelil i se zápasy play-off 61 branek, se o víkendu nevešel do sestavy trenérů Ladislava Svozila a zamířil tak na výpomoc do prvoligového Havířova. Tam si svým excelentním výkonem řekl o šanci v extraligovém zápase, když vstřelil dva góly a zaznamenal i asistenci. Když mířil Jan Káňa po zápase do mix zóny na rozhovor s redaktorem Deníku, noví spoluhráči si z něj utahovali, že mluvit do diktafonu může dávat, teprve když zaznamená hattrick, Káňu to ale z míry nevyvedlo.

Dva góly, jedna asistence, tomu se říká debut v nových barvách…

Já jsem hlavně rád, že se to tak povedlo a mohl jsem si pořádně zahrát, protože v posledních extraligových zápasech jsem v sestavě moc nebyl a zápas je vždycky lepší než trénink.

Pomůže vám sobotní výkon zase k trvalejšímu místu v sestavě Vítkovic?

To se teprve dozvím, ale trenéři už nějakou sestavu mají, těžko říct, jestli ji budou měnit. Je fakt, že se mi střelecky vůbec nedařilo podle představ, tak jsem rád, že jsem to zlomil aspoň v Havířově. Ale je to furt jenom jeden zápas. Řekněme, že jsem tak v půli cesty. Samozřejmě doufám, že mi to pomůže. Teď po utkání můžu říct, že mi to prospělo psychicky, a budu věřit, že mě zase začnou víc poslouchat brusle, protože do té doby mě moc neposlouchaly.

Už v úterý čeká Vítkovice Liga mistrů v Tampere. Letíte s týmem?

To bude záležet na trenérech, jestli zkusí sestavu protočit, jestli nechají někoho odpočívat, jestli vůbec dojde k nějakým změnám. Určitě máme ambice i v Lize mistrů, bohužel začátek sezony nám vůbec nevyšel, přišlo pár proher, tak snad jsme se teď poslední výhrou v Pardubicích chytili a zkusíme postoupit i přes Tampere.

V Havířově budete dál na střídavý start?

To zatím nevím, teď to byl jen jeden zápas. Uvidíme.

Jaké bylo utkání? Kadaň je pověstná svou poctivou defenzivou…

Taky to šlo na skóre vidět. Na poradě jsme si k tomu něco řekli, věděli jsme, že soupeř hraje kvalitně dozadu a že padne málo gólů. Naštěstí jsme ty tři góly dali my, a ne oni.

Kde se to zlomilo?

Asi až s tím druhým gólem v závěru, pak už jsme to v klidu dohráli. Jinak to byl vyrovnaný zápas.