Nejen hráči, ale také generální manažer a trenér Jakub Petr nešetřili po úterní zvládnuté odvetě úsměvy. „Spontánní radost byla namístě. V prestižním souboji jsme získali skalp Liberce a postoupili mezi nejlepší osmičku," řekl Petr.

„Radost nás všech je opravdu velká. Věnovali jsme tomu mnoho času i financí a dostali se do skvělé hráčské i trenérské společnosti. Hned večer po postupu jsem nad tím přemýšlel a cítím to tak, že pro mě i hráče je to jeden z vrcholů dosavadní kariéry. A třeba to půjde ještě výš," pousmál se Petr, který po úvodní porážce 0:1 na ledě Severočechů dovedl v odvetě své svěřence k postupu po výhře 3:1 v prodloužení.

„Tenhle úspěch nám může jen pomoci. Vyřadit ve dvojzápase Liberec je nesmírné cenné. Vždyť oni patří k nejlepším čtyřem týmům v Česku, to my zdaleka ne. Je fajn, když takové soupeře porazíte, protože se vám zvedá sebevědomí. V extralize se nám to podařilo v Brně a se Spartou, teď s Libercem. No a i kdybychom v prodloužení prohráli, pořád bych to bral. Po normální hrací době to bylo 2:1," podotkl Petr. Účast v Lize mistrů si pochvaluje.

„Už v přípravě jsem prohlašoval, že tahle soutěž má budoucnost a pro nás to bude obrovské obohacení, což se teď jen potvrzuje. Řada mladých kluků nebyla v reprezentacích, takže mezinárodní zkušenost nemají takovou. Třeba první zápas v Liberci jsme měli vlastně juniorskou obranu a kluci se s tím poprali dobře. Jen tyhle těžké zápasy je mohou posunout dál," prohlásil Petr.

Cesta do osmifinále s Libercem byla dlouhá a náročná. Ostravané na poslední chvíli přeskočili v základní skupině, kterou ovládl finský Kärpät Oulu, německý Krefeld.

V následném 1. kole play-off zametli s Nitrou. Slovenského šampiona přejeli po celkovém skóre 12:0! „Vzhledem ke složení skupiny jsme neměli přehnané cíle. Když se ale otevřela cesta jít dál, řekli jsme si: Proč ne?" líčil Petr.

Toho potěšil i zájem fanoušků. „Liga mistrů netáhne ty, kteří tomu nerozumí. Kdo má o hokeji přehled, ví, že je hřích na tyhle zápasy nejít. Už loni jsme měli solidní návštěvy, letos to je ještě lepší. Ale bylo to i soupeři. Hlavně československé derby s Nitrou a teď zápas s Libercem nám pomohly. S fanoušky jsem spokojený. Příjemně mě překvapili. Atmosféra byla výborná," prohlásil Petr.

O účast v semifinále si to rozdají Vítkovice se švýcarským Fribourgem, kde působí čeští útočníci Červenka a Birner. Ostravané začnou 6. prosince doma. „Čeká nás velmi atraktivní soupeř. Po Němcích, Finech, slovenské Nitře a Liberci je to podle mého pro hráče i fanoušky bomba. Favorité nejsme, ale tak to v poháru bývá. I v těch fotbalových občas klopýtnou. Těším se na to," uzavřel Jakub Petr.