„Kolikátý zápas jsem chytal? Desátý? Takže jsem na ni čekal docela dlouho. Na Kladně jsem o ni přišel nesmyslně poslední čtyři minuty před koncem, takže jsem rád a doufám, že jich bude více,“ dodal Svoboda.

Jaké máte dojmy z utkání?

Měli jsme tam trošku štěstí, ale dneska jsme bránili o hodně lépe než třeba v Boleslavi. Byli jsme silní na brankovišti jak u nás, tak u nich a to si myslím, že byl obrovský rozdíl. Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale teď je to pryč, jedeme do Varů, čeká nás stejně těžký zápas. Žádné uspokojení není.

Obránce Adam Jánošík ale za vašimi zády trefil dvě tyčky…

Zažil jsem si teď dost smůly, tak je dobré mít někdy i štěstí. Jsem rád, že ho někdy mám. I v Plzni jsem měl spoustu zápasů s nulou, s tyčkou. Jsem rád, že štěstí bylo na naší straně

To jste měl i na začátku, kdy jste za brankou upadl. Co se stalo?

Někdo mi tam asi nastavil nějaký patník. (smích) Nevím, jestli tam byla rýha v ledu, prostě jsem zakopl. Zvládli jsme to naštěstí dobře, takže můžu někdy spadnout znovu. Musím však přiznat, že jak jsem měl zraněný loket, tak když si přilehnu rameno, je to takové tvrdší, takže to trochu zabolelo, ale dobré to bylo.

V posledních minutách utkání jste byli dost pod tlakem a často vyhazovali. Byly to těžké chvíle?

Jo, poslední dobou, ale jak jsem chytal, tak mám lepší fyzičku už a už jsem se na to soustředil. Je to lepší, než na začátku sezony. Zvedám se.

Je výhra známkou toho, že se zvedáte i jako tým?

Je to extraliga, je to vyrovnané, je to nahoru, dolů. Už jsem to říkal v rozhovoru, nemá vůbec cenu mluvit, jestli jsme nahoře, nebo dole. Sezona bude dlouhá, uvidí se až někdy po Vánocích.