Vítkovičtí nastoupili do utkání s řadou změn, včetně té nejviditelnější, kdy zdravotně indisponovaného gólmana Miroslava Svobodu nahradil v brankovišti Daniel Dolejš.

Ten vydržel s nulou na svém kontě jen do deváté minuty, kdy Vítkovice nevyužily početní výhodu, krátce na to Řepíkova rána od modré čáry propadla mezi betony ostravského brankáře a puk pomalu došel až za čáru.

Nedlouho nato hráli Ostravané v oslabení, v něm ale ujel Lakatoš, tísněný obráncem však Sedláčka nepřekonal.

Naopak dočkali se hosté na startu druhé třetiny, když po kombinaci prostřelil Dolejše Sukeľ. O chvíli později mohl snížit Guman, ale Sedláček ho vychytal. Podobně v závěru třetiny dopadl ve velké šanci i Dej.

Utkání 22. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha, 27. listopadu 2019 v Třinci. Na snímku (zleva) Rastislav Dej a Jan Košťálek.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Domácím vyšel i vstup do závěrečné části, kdy zahodili několik slibných příležitostí, ale snahu korunovali ve 45. minutě, ovšem z nikterak nebezpečné situace. Obránce Peter Trška z poloviny kluziště jen nahodil puk na Sedláčka, který jej nezpacifikoval a nechal dojít až do sítě.

Ostravský celek se dostal do euforie a tribuny Ostravar Arény věřily v další z obratů Ridery. Jenže na ten nedošlo. Ve 47. minutě se nechal vyloučit Schleiss a Pražané nabídnutou přesilovou hru využili z hole Říčky.

Na tuto branku už Ridera odpověď nenašla a potřetí za sebou tak vyšla bodově naprázdno. Zároveň pojedenácté v řadě Vítkovice nezískaly všechny tři body.

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Trška (Š. Stránský) – 9. Řepík (Blain, Tomášek), 25. Sukeľ (Říčka, Kudrna), 47. Říčka (Pech).
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 7:2.
Využití: 0:1.
Diváci: 4509.

Vítkovice: Dolejš – Šidlík, Bodák, Gregorc, Trška, Výtisk, D. Krenželok, T. Černý – Bukarts, Š. Stránský, Razgals – Dej, Lakatoš, Mallet – Zdráhal, Roman, Schleiss – Baláž, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta Praha: Sedláček – Kalina, Blain, Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček – Smejkal, D. Tomášek, Řepík – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Krupp a Nedvěd.