Zásluhou mladého útočníka Ostravané bryskně už po 37 vteřinách odpověděli na úvodní trefu Gulaše. Ještě v první dvacetiminutovce však vrátil domácí Škodě vedení Kodýtek a v prostřední části ho pak potvrdil přesnou tečí Mertl.

V závěrečné třetině už padl jen jeden gól a opět do hostující sítě, když na konci předposlední minuty při hře bez brankáře skóroval Straka. Zatímco Plzeň se přiblížila špičce tabulky nejvyšší soutěže, Vítkovice jsou i nadále na hraně šestky pro přímou účast v play-off.

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Hanzlík (Plzeň): "Z mého pohledu jsme odehráli první třetinu nervózně. Na spoustě hráčů jsem viděl, že to nebyli oni. Byli jsme bojácní a z toho plynuly některé nedůrazy ve hře. Od druhé třetiny už byl náš výkon v pořádku, takový standardní. V utkání byly pasáže, kdy jsme byli lepší my, ale Vítkovice také zlobily a měly tam šance. Celkově si myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě jsme zvítězili. Po těch přídělech na začátku sezony je pro nás taková bilance s jedním obdrženým gólem ve dvou zápasech úspěchem."

Jakub Petr (Vítkovice): "Pro mě je to dnes zklamání, když sem jedeme takovou dobu po D1. Prezentujeme se nějakým hokejem včetně přípravy a dnes to tam nebylo vůbec. Chtěli jsme prokázat náš styl hokeje, ale Plzeň jsme nepřinutili k maximálnímu úsilí. Soupeři stačil průměrný výkon, aby nás porazil. Udělali jsme tam dvakrát chybu při střídání a jeden gól byl o šikovnosti. Paradoxně jsme tam měli větší šance než Plzeň, ale nezasloužili jsme si je dnes proměnit. Gratulace Plzni, pro nás zdvižený prst."

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Moravčík), 14. Kodýtek (Indrák), 32. Mertl (Kańák, Gulaš), 59. Straka (Vráblík, Čerešňák) – 12. Guman (Vopelka).
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 5:6, navíc E. Němec (Vítkovice) 10 minut. Bez využití.
Diváci: 5615.

Plzeň: Frodl – Moravčík, Kaňák, Pulpán, Vráblík, Houdek, Čerešňák – Heřman, Mertl, Gulaš – Pour, V. Němec, Indrák – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda, R. Vlach, Rob – Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Vítkovice: M. Svoboda – T. Černý, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Gregorc – Bukarts, Roman, Schleiss – Kurovský, Vopelka, Lakatoš – Dej, E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.