Ostravskému celku, kterému kromě trenéra Miloše Holaně chyběl i brankář a novopečený otec Miroslav Svoboda, moc nevyšel úvod ani závěr první třetiny. Sice se pokusili o aktivní hru, ale dvakrát inkasovali. Nejprve ve 3. minutě Kracík tečoval Jiříčkovu ránu, o 15 minut hry později skóroval po přečíslení Rob. Třetí branku pak měl na holi Straka, ovšem minul.

Vítkovice byly nejblíže ke gólu po střele Černého, která ale skončila jen na tyči. Neujaly se ani možnosti Deje či Malleta.

V prostřední třetině se znovu ukázal aktivní Rob, ale stejně jako později Pyrochta na opačné straně kluziště neuspěl. Vítkovice se dočkaly v předposlední minutě v přesilové hře, kdy Flick nahazoval puk na Pavláta a domácí hráči si ho srazili do sítě.

Třetí třetina tak byla o tom, zda se podaří Vítkovicím vyrovnat a zabojovat o body, nebo si pro veškerý zisk dojdou domácí. Platila druhá varianta. Šancí oba týmy tolik nenabídli, nicméně v 53. minutě skóroval po nahození Musila Lang.

Vítkovice se pak vrhly do útoku, aby střetnutí zdramatizovaly, ale nepovedlo se. Plzeň už své vítězství uhájila a zkomplikovala hostům snahu o posun na osmou příčku v tabulce.

Škoda Plzeň – Vítkovice Ridera 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kracík (Jiříček, Kantner), 17. Rob (Michnáč), 53. M. Lang (P. Musil, Pour) – 39. Flick (Lakatoš). Rozhodčí: Hodek, Micka – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Bez diváků.

Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Čerešňák, Budík, Stříteský, Kaňák, Jiříček, Houdek – Pour, Musil, Lang – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík, Dočekal – Michnáč, Přikryl, Rob. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Vítkovice: Dolejš – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss. Trenéři: Philipp a Šimíček.