„Změn bude jen minimum,“ prohlásil po úterním vítězství 3:1 nad Slovanem Bratislava generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr směrem k další náročné bitvě v bouřlivém prostředí slavného stadionu o den později.

A stalo se tak. Ostravané nastoupili na Valašsku pouze se dvěma změnami. Na Lapači v brance nahradil Patrika Bartošáka Daniel Dolejš a ve čtvrtém útoku nastoupil ve formaci s Rostislavem Oleszem a Rastislavem Dejem místo Tomáše Jáchyma Kanaďan Samson Mahbod.

Hostům se podobně jako o den dřív povedl úvod, když už ve druhé minutě skóroval Kurovský. Vedení však týmu Jakuba Petra a Pavla Trnky dlouho nevydrželo, protože v další minutě srovnal Theoret a zanedlouho Valachy poslal o krok dopředu Jonák.

Ačkoli v dalším průběhu byli Vítkovičtí lepší, skórovat se jim už nepovedlo, brankář Gába odolal a Vsetín tak uhájil proti extraligovému favoritovi těsné a cenné vítězství 2:1.

"Přesně to splnilo účel, pro který jsme tento zápas plánovali, tedy den po utkání se Slovanem. Podmínky byly takové, jaké jsme očekávali. Bouřlivá atmosféra a bylo na každém hráči, jak se s tím vyrovná," uvedl pro klubový web kouč Jakub Petr, podle kterého rozhodla první třetina.

"Neuvěřitelné množství šancí, Vsetín byl hodně produktivní, nás možná ukolébal rychlý gól. Druhá třetina už samozřejmě nabídla hodně přerušení, takže jsme museli hráče udržet v tempu stažením na tři pětky. Ve třetí části jsme zase měli spoustu šancí, které jsme nevyužili, ale také domácí jich měli dost. Byl to nakonec zápas brankářů," dodal Petr.

"Celkově jsme viděli hráče v extrémním zatížení, v šesti třetinách během dvou dní, a mnohé nám to ukázalo. Hlavně to, že nás čeká ještě hodně práce, protože jestli jednou jsme schopni porazit tým KHL, tak bychom pak neměli prohrát na půdě Vsetína, čímž nechci nijak snižovat jeho výkon," uzavřel Jakub Petr.

Už příští týden Vítkovice pokračují v atraktivním programu přípravy. V úterý se Ostravané střetnou doma s třineckými Oceláři, souboj s odvěkým rivalem si pak zopakují hned o den později, tentokrát ve Werk Aréně. V pátek se pak v Ostravar Aréně utkají s ruským Soči z KHL.

VHK ROBE Vsetín – HC Vítkovice Ridera 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 3. Theoret (Kucharczyk), 5. Jonák (Teper, Pechanec) – 2. Kurovský (Roman). Rozhodčí: Smilek, Škrobák – Kovařčík, Hradil. Vyloučení: 5:8, navíc Lev 10 minut. Bez využití. Diváci: 2848.

Vítkovice: Dolejš – Hrbas, Baranka, de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Černý, Výtisk, P. Trška – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Roman, Tybor – Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal – Olesz, Mahbod, Dej. Trenéři: Petr a Trnka.

Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Mäkinen, Rudl, Teper, Slováček, Holomek, Hryciow – Kopta, R. Kucharczyk, Theoret – Březina, Rác, Kuronen – V. Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Šilhavý. Trenéři: Dopita a Jenáček.