Mimo jiné také popsal dění, které vedlo k vítěznému zásahu jen 42 vteřin po tom, kdy hostující Martin Zaťovič vyrovnal na 2:2 a vše se schylovalo k prodloužení. „Mára Kalus vybojoval puk v rohu, posunul to nahoru. Já měl docela dost času na to, že byly dvě minuty do konce, a jen jsem se snažil to dostat na bránu. Vyšlo to, takže super,“ těšilo Plášila.

Hokejisté Vítkovic v pátečním utkání 26. kola extraligy proti Kometě Brno.
Vítkovice bodovaly počtvrté v řadě! Výhru nad Kometou zařídil v závěru Plášil

Připustil však, že kvalita a síla útoku Komety se ve třetí třetině projevila. „Hráli jsme dost stažený blok, oni se pohybovali po perimetru a snažili se střílet. K tomu hodně forčekují, zajížděli do nás celý zápas, měli dost šancí, takže z toho vyplynuly ty dva góly. Naštěstí jsme to překlopili na svou stranu,“ byl rád obránce.

Pochválil i brankáře Aleše Stezku, který pochytal 42 střel. „Myslím si, že od začátku sezony podává skvělé výkony, kterými nás drží v každém zápase. Spoustu z nich nám i vyhrál, takže klobouk dolů,“ uznal.

Utkání dohrávky 6. kola extraligy Vítkovice Ridera - Olomouc 24. listopadu v Ostravě (2. třetina).
Krejčí? Ve Vítkovicích řádil Lakatoš, dal hattrick za třetinu

Sám nikterak nevnímal, že do haly mohlo jen tisíc diváků. „My se musíme na každý zápas připravit stejně, ať na tribuně diváci jsou, nebo ne. Ale samozřejmě nás mrzí, že situace je taková, jaká je, musíme se s tím poprat. Jsme rádi, že aspoň ten tisíc přišel,“ uzavřel Karel Plášil.