Navíc by případným vítězstvím v televizní předehrávce 24. kola hokejové extraligy Třinečtí částečně odčinili nedělní domácí debakl 2:6 s Vítkovicemi. „Uvidíme, jak se hráči poučí z minulých střetnutí, kdy jsme hráli opravdu špatně,“ sdělil trenér HC Oceláři Třinec Jiří Juřík.
 
Třinec v úterý, kdy hrál v severočeském Ústí nad Labem, navázal na nepovedené derby z neděle. Vedl sice poměrně snadno 2:0, poté ale pasivní hrou dovolil nováčkovi extraligy utkání otočit a dovést až do vítězného prodloužení. „Utkání jsme si prohráli sami,“ durdil se Juřík.
 
„S hráči jsme byli nuceni po zápase hovořit o tom, jak si představujeme plnění taktických věcí a herní nasazení,“ dodal kouč.
 
Ocelářům jako by uškodila nedávná reprezentační přestávka. Třinečtí hokejisté od ní podávají špatné výkony. „Nejde nám to. Hráči podlehli uspokojení z předchozích zápasů a mysleli si, že to půjde samo. Musíme se co nejdříve vrátit k výkonům, kterými jsme se prezentovali před pauzou,“ uvedl Juřík.
 
V Ústí nad Labem nastoupili v bílo-červeném dresu Ocelářů i prvoligoví Zdeněk Pavelek z ostravské Sarezy, Marek Ivan z Mladé Boleslavi a Slovák Martin Opatovský, jenž hájí barvy Prostějova. „Dnes hrát nebudou, protože včera hráli první hokejovou ligu a nemělo by smysl je stavět do třetího zápasu ve třech dnech. Tým doplníme juniory,“ prozradil Juřík, jak bude lepit prořídlou soupisku.
 
Třinečtí odehrají třetí zápas v pěti dnech. „Možná je to dobře, že hrajeme tak rychle po sobě. Můžeme se tak rychle dostat z útlumu. Ovšem může se taky stát, že do toho zabředneme ještě více,“ řekl Juřík.
 
V televizním zápase, jehož úvodní hvizd zazní dnes v 17.25 chce Juřík bodovat. „Očekávám rychlý kombinační hokej, ve kterém nebude čas odpočívat,“ uzavřel Juřík.