Pro šestadvacetiletého rodáka z Prahy to byly premiérové trefy ve vítkovickém dresu po lednovém příchodu z Olomouce. „Pořád jsme věřili, to bylo důležité," řekl Kafka po duelu s Východočechy, kteří ještě jedenáct minut před jeho koncem vedli.

Důležitý zápas proti Pardubicím jste nakonec zvládli, přestože jste po dvou třetinách prohrávali 1:3. To musí těšit…

Do utkání jsme vstoupili dobře, a přestože jsme byli v určitých chvílích bojácní, šli jsme do vedení. Oni pak ale dali tři góly a nevypadalo to dobře. Před třetí třetinou jsme si něco řekli, že se nemáme na co šetřit a nakonec nám vyšel obrat.

Můžete popsat to, co se dělo v kabině po druhé třetině? Předpokládám, že trenéři vás nechválili…

Nebylo to vyloženě bouřlivé. Zdůrazňovali jsme si hlavně, jak je pro nás tenhle zápas důležitý. Opakovali jsme si, že se jím vlastně láme náš případný úspěch a neúspěch. Naštěstí jsme se dali dohromady a ještě to zvládli.

Ve třetí třetině jste rychle srovnali na 3:3, pak ale znovu inkasovali. Jak náročné to bylo na psychiku?

Když jsme vyrovnali na 3:3, dostali jsme se na koně. Pak jsme ale inkasovali na 3:4 a to byla těžká chvíle. My jsme však neklesali na mysli, pořád věřili, což bylo strašně důležité.