Domácí ve své Ostravar Aréně rozhodli už v první třetině, kdy se postupně trefily opory Jan Výtisk, Ondřej Roman, ale také mladý obránce Tomáš Černý. V závěru prostřední třetiny pak výsledek potvrdil Jakub Lev, na kterého ještě navázali znovu Roman a skóre uzavřel Szturc.

„Výsledek vypadá jednoduše, ale kdo tu byl, tak viděl, že start nebyl ideální. Vletěli na nás a předváděli to, co se doma čeká od nás. Na tom bychom měli zapracovat. Už v průběhu první třetiny jsme se ale dostali do laufu, důležitý byl první gól a od té doby jsme byli páni na hřišti,“ zhodnotil duel útočník a dvougólový střelec Ondřej Roman, který věří, že se tím tým chytí a odezní potíže s produktivitou, což provázelo Vítkovice celou přípravou.

„První a druhý gól nás dostaly na koně a pak nám to začalo padat. Na Slovensku jsme si vypracovávali hodně dobré šance, možná kromě prvního zápasu, ale jak jsme je nedávali, tím víc nás to utlačovalo a trápilo,“ dodal Roman.

HC Vítkovice Ridera – HK Dukla Trenčín 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Výtisk (Stránský), 16. Roman (Hrbas, Šidlík), 17. Černý, 40. Lev (Schleiss), 41. Roman (Tybor), 47. Szturc (Olesz). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gebauer, Poruba. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, Výtisk, D. Krenželok – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Pytlík, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, M. Hudec, T. Bokroš – Hlinka, Bližňák, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Sojčík, Varga – Švec, Pardavý, D. Hudec. Trenéři: Oremus, Pardavý st. a Kosa.