Rok 2017 sice zakončili porážkou s Kometou Brno (0:1), do toho nového však vstoupili vítězstvím 3:0 nad vedoucí Plzní. Vše načal ve 27. minutě právě Olesz.

Západočeši po pěti výhrách nad Vítkovicemi narazili. V sezoně nebodovali teprve počtvrté. „Pro nás je důležité, že jsme je konečně porazili. V předchozím domácím zápase jsme Plzni gól nedali a prohráli 0:2, naposledy s Brnem jsme se taky neprosadili a skončilo to 0:1. Dobře jsme o jejich síle věděli. A bylo to vidět i na ledě. Měli spoustu šancí. Vycházeli jsme z precizní obrany a především skvělého Patrika v bráně,“ řekl Olesz.

Zápas byl prý ještě o něco kvalitnější, než ten s Brnem. „Plzeň předvádí úžasný hokej a my jsme se s nimi svezli. Sice na bránící straně, ale pro diváka to musela být atraktivní podívaná. Jen v první třetině jsme jeli dvakrát sami na bránu, oni jeli několikrát dva na jednoho. Pro lidi to muselo být super, ale pro trenéry velké nervy,“ vykládal Olesz.

V kabině panovala skvělá atmosféra. Navíc Jakub Lev odehrál 400. zápas v extralize, David Květoň oslavil třicáté narozeniny. „Jubilea jsou krásné, ale když člověk takový zápas nevyhraje, tak na něj ani rád nevzpomíná. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli,“ podotkl Olesz.

Proti Kometě přišli Ostravané o vítěznou sérii zápasů. Každý se ptal, co to s mužstvem udělá. To ukázalo svou kvalitu a odolnost. „Zápas s Plzní se nějak odehrál a každý další teď bude těžký. Na tu sérii jsme ani nijak nemysleli. Každý zápas chceme vyhrát,“ uzavřel Rostislav Olesz.