„Jsem rád, že můžu zase hrát. V Porubě jsem si nepadl do oka s trenérem Sršněm už v loňské sezoně, v té letošní to vygradovalo," svěřuje se třiadvacetiletý útočník.

V Opavě jste krátce, jak k vašemu přesunu z Poruby došlo?

Už delší dobu, vlastně od loňské sezony jsem měl neshody s trenérem Poruby Sršněm. Téměř jsem nedostal šanci, tak jsme se dohodli na předčasném ukončení kontraktu. Chtěl jsem někde trénovat. Opava mi v tomto vyšla vstříc, nakonec mi trenér Pavel Hulva nabídl angažmá. Musím přiznat, že Opava je pro mě vysvobozením.

V Porubě jste pravidelně sbíral body, přesto zájem o vaše služby nebyl?

Je to tak. Jak říkám, bylo to o osobních neshodách s trenérem, i když jsem bodoval, byl jsem mimo sestavu. To byl i důvod, proč jsem letošní sezonu odpískal a vrhl jsem se na studium vysoké školy.

Kromě druholigových bojů máte i zkušenosti s mezinárodní EBEL ligou. Jak před časem došlo k tomu, že jste se objevil ve Znojmě?

Jelikož nemám agenta, rozhodl jsem se, že sám napíšu klubům. Ozvalo se mi Znojmo, pozvalo mě na zkoušku, při které jsem uspěl. Nakonec z toho bylo deset zápasů. Sice jsem toho moc nenahrál, ale byla to pro mě velmi dobrá zkušenost.

Vyzkoušel jste si angažmá i v zámoří, ale vedle toho také juniorskou soutěž ve Finsku…

(usměje se) Finsko byla taková dobrodružná akce. Tuhle stáž mi domlouval můj bývalý agent. Neměl jsem domluvené ubytování, stravu, prostě nic. Když to přeženu, bydlel jsem v chatrči. Po hokejové stránce mi to na severu Evropy nic nedalo.

A ruku na srdce, není druhá česká liga pro vás málo?

Chci prorazit výše. Začal jsem nyní spolupracovat s jedním agentem, který mi slíbil pomoc. Letošní sezonu ale už hrotit nebudu. Chci pomoci Opavě. Nemáme tady špatný tým. Věřím, že uhrajeme dobrý výsledek. Třeba Porubě se můžeme rovnat.