V utkání 3. kola vyhráli v pátek nad Vítkovicemi 4:1. Jágr a Tlustý se na tom podíleli gólem a asistencí. Ostravané naopak poprvé v sezoně ztratili body.

Po vystoupení v O2 areně, kam zavítala při prvním zápase posil při výluce v NHL na středeční předehrávku se Slavií rekordní návštěva sezony 15 575 diváků, se kladenský stadion zaplnil 5385 fanoušky.

Kotel přivítal největší hvězdu Jágra transparentem „68 Vítej doma" a elitní formace Rytířů nabízela fanouškům v úvodní třetině jednu šanci za druhou. Hned v první minutě uvolnil Jágr Tlustého, Málek zasáhl a připsal si první ze svých 17 úspěšných zákroků v úvodní části. Další šance měli Židlický a po Jágrově přihrávce Tlustý.

Ostravané se pak ubránili při prvním trestu Barinky, který šel vzápětí pykat znovu, a Kladno už udeřilo. V deváté minutě přihrál Tlustý mezi kruhy Jágrovi, který propálil Málka. Hosté hrozili sporadicky, Cháberu otestoval Roman. V úvodním dějství nezměnilo stav už ani trestné střílení Látala, který byl v 16. minutě faulovaný Hruškou, Walkerovo vyloučení ani další dvě šance Tlustého.

V druhém dějství nejdříve střílel vítkovický Ujčík. Kladno ale mělo nadále navrch a po průniku Valského zasáhl Málek. Při Kuchlerově vyloučení za hosty pálil Klimek, ale další minuty patřily opět Rytířům. V polovině utkání při Malíkově trestu přistrčil Jágr ve středním pásmu puk Hovorkovi, který ráno za levým kruhem zvýšil. Pro Jágra to bylo poslední střídání v druhé části a vrátil se na led opět až v závěrečném dějství. Kladno bylo při chuti, Hlaváč ještě neuspěl, ale v oslabení při vyloučení Patery už Rytíři zvýšili náskok. Plekanec si pohrál ve středním pásmu s Barinkou a pak předložil puk Tlustému, který prolomil svou střeleckou smůlu v utkání. V 35. minutě přidal čtvrtý gól po rychlém brejku Látal. V 39. minutě kapituloval i Chábera, jehož překonal Roman.

V závěrečné třetině se při Ujčíkově trestu ve 44. minutě dočkali diváci opět Jágra na ledě, další možnost domácích nevyužili Plekanec a už po přesilovce Valský. Při Látalově vyloučení mohl snížit Ujčík. Stav už nezměnila ani Hovorkova střela. V závěru si domácí užívali skandovaný potlesk publika.