Bývalá hvězda právě Jihomoravanů prostřelila Dominika Furcha ve 44. minutě. „Těžký zápas, ale snažili jsme se uplatnit přípravu a taktiku, se kterou jsme do toho šli. Vítězství nám dává dobrý pocit, ale je třeba se zase připravit na zítra, protože to bude znovu od začátku,“ zhodnotil Mueller, který si připsal i asistenci na úvodní zásah duelu v podání Robertse Bukartse.

Utkání 46. kolo hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 15. února 2023, Ostrava. brankář Vítkovic Aleš Stezka.
Vítkovice v. Kometa jako série gólmanů? Furch je šikovný, ví Stezka. MS neřeší

Právě situace ze čtrnácté a patnácté minuty, kdy na lotyšského kanonýra navázal také z dorážky po 35 vteřinách Jakub Kotala, určily ráz klání. Pak už Kometa jen dotahovala. „Přišlo mi, že jsme ze začátku do toho potřebovali dostat, dva týdny jsme nehráli, góly pomohly. Nakoply nás,“ řekl útočník s tím, že zrovna on se v úvodu necítil. „Gól mi přišel vhod,“ usmál se Kotala.

Hosty dvojnásobný úder mrzel. „Dobré mužstvo by po obdržené brance nemělo inkasovat hned v dalším střídání. Bohužel proto jsme prohráli,“ věděl Patrik Martinec, jeden z trenérů Komety.

Utkání 46. kolo hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 15. února 2023, Ostrava. Peter Mueller z Vítkovic.
Vítkovický Mueller o Kometě ve čtvrtfinále: Výzva. Silná přesilovka i brankář

Podobně mluvil i jeho protějšek Miloš Holaň. „Asi to rozhodlo. Ale je dobře, že bylo i málo vyloučení, protože to je silná stránka Komety. První bod je dobrý, ale házíme ho za hlavu, a připravujeme se na zítřek,“ uzavřel kouč Vítkovic.

Ostravané se tak dočkali první výhry ve čtvrtfinále po téměř devíti letech. Naposledy se radovali z triumfu mezi osmi nejlepšími ve vyřazovacích bojích 19. března 2014, kdy si odvezli výsledek 1:0 z ledu pražské Sparty. Poslední domácí vítězství je pak ještě o rok starší (15. března 2013 5:4 se Zlínem).

Navážou na páteční úspěch i v sobotu?

1. SC TEMPISH Vítkovice – Black Angels (Superliga - 1. a 2. čtvrtfinále).
Vítkovice jedou do Prahy s náskokem, doma musely otáčet. Co k tomu řekl kouč?

Čtvrtfinále play off extraligy, 1. zápas:

Vítkovice Ridera – Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Bukarts (Mueller, Raskob), 15. Kotala (Gewiese, J. Stehlík), 44. Mueller (Koch) – 30. Okál (Holík), 47. Hrbas (Flek, Kollár). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Ondráček, Zíka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 9593. Stav série: 1:0.

Vítkovice Ridera: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok, Lindberg, Dej. Trenéři: Holaň a Philipp.

Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši – Okál, Holík, Horký – Zaťovič, Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Ondráček, Zbořil. Trenéři: Martinec, Modrý, Otoupalík a Horáček.