Utkání provázela řada šarvátek. K vidění byly také po konečném hvizdu a nechyběl u ní ani domácí gólman Bartošák. „Tak je to play-off, bez bojovnosti to nejde. Uděláme vše pro to, abychom sérii otočili na naši stranu,“ řekl útočník Vítkovic Jakub Lev.

„Už před začátkem play-off nám bylo jasné, že budou rozhodovat detaily. My jsme dnes udělali na konci druhé třetiny při vedení 1:0 dvě velké chyby, dostali jsme dva góly, a pak už to bylo těžké. Musíme se na to ještě lépe připravit,“ vykládal Lev.

Brno využilo stejně jako v prvním utkání dvě přesilovky, což bylo klíčové. „Vítkovice hrají v pět na pět hodně dobře. Všechno se snaží dohrávat, okolo brány je to těžké. V play-off rozhodují přesilovky a v nich jsme zatím lepší,“ řekl útočník Komety Martin Nečas.
Důležitý první gól vstřelili Ostravané zásluhou Lva. Nejlepší střelec týmu si našel za brankou puk, vybruslil s ním před Čiliaka, a překonal ho švihem do šibenice. Po přestávce houstla atmosféra, k potyčce došlo i v hledišti a nastoupit museli těžkooděnci.

Závěr druhé třetiny patřil Kometě, která během 48 vteřin skóre otočila. Nejprve potrestal Haščák hrubku Baranky, následně se prosadil ranou pod horní tyč osamocený Radim Zohorna, kterého vyzval k zakončení přihrávkou zpoza branky Erat.

Úřadující mistr byl na koni a brzy po začátku třetí třetiny v další početní výhodě Nečasem zvýšil. Naději pro domácí vykřesal v čase 55:35 Roman nahozením od červené čáry. Ostravané poté odvolali gólmana, ale při power-play už vyrovnat nedokázali. 

Vítkovice Ridera – Kometa Brno 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Lev (Dej, Hrbas), 56. Roman (Sloboda) – 35. Haščák (Holík), 36. R. Zohorna (Erat, Bartejs), 44. Nečas (Zaťovič, Erat). Rozhodčí: Hradil, Pražák – Tošenovjan, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 8571. Stav série: 0:2.

Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, J. Hruška, Erat – Zaťovič, Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Haščák. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horníček.