Klub později na svém webu uvedl, že příznaky viru by měla mít čtveřice hokejistů, všichni jsou členy A-týmu. „Že jsou hráči nakaženi, potvrdit nemůžu, protože zatím to řešíme s hygienou a nejsme po testech,“ řekl Deníku generální manažer ostravského klubu Pavel Hinner s tím, že hráči byli posláni domů.

„Následně bychom se měli podrobit testům a zjistíme, zda jsou pozitivní. Pokud by tomu tak bylo, tak se samozřejmě budeme muset podrobit čtrnáctidenní karanténě, což bude výrazný zásah do přípravy, ale nedá se nic dělat,“ pokračoval Hinner.

„Na druhé straně si tímto s největší pravděpodobností bude muset projít každý klub. Teď to čeká nás,“ dodal Pavel Hinner, který zatím neví, kdy by mohlo být jasno.

Podobně reagovala i ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová. „Zatím nic potvrzeno není,“ napsala v SMS zprávě Deníku. Jisté je tak v tuto chvíli jen to, že čtvrteční přípravný duel s Kopřivnicí Poruba neodehraje. „Krajská hygienická stanice se nám nyní snaží zajistit kolektivní testování, ale je to otázka kapacity, protože chceme otestovat všechny hráče i celý realizační tým,“ upřesnil šéf Poruby.

Pokud se nákaza v případě v týmu osmého celku minulé sezony druhé nejvyšší soutěže potvrdí, půjde už o pátý klub. Již dříve se koronavirus ukázal mezi hráči prvoligového Sokolova, Kladna, pražské Slavie a uzavřen musel být i stadion v Litoměřicích. Z extraligových klubů se pak virus objevil v Českých Budějovicích, Litvínově, Zlíně, Plzni a Hradci Králové.

Prohlášení HC RT Torax Poruba
Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 s okamžitou platností přerušují přípravu na následující ročník, jelikož se u čtyř hráčů A-týmu objevily příznaky zvýšené tělesné teploty. Po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí bude z preventivních důvodů otestován celý tým a v případě pozitivního nálezu stanoven další postup. Tímto se také ruší čtvrteční přípravné utkání s týmem HC ISMM Kopřivnice.