Svěřenci Tomáše Sršně a Romana Kotaly prošli poprvé a až na pátý pokus do finále play-off, v něm však nestačili na favorizovaný Vsetín, kterému podlehli ve třech zápasech.

„Hodnotí se mi to těžce, protože jsme měli cíl a ten jsme nenaplnili. Každý trenér si přeje, aby v play-off vyhrál poslední zápas, což se nám nepovedlo. Nicméně si myslím, že kromě prvního zápasu jsme s favoritem odehráli důstojnou partii, ale bohužel nám stejně jako v sezoně nevycházely začátky utkání," připomněl jeden z důvodů kouč Tomáš Sršeň. „Finále jako takové je pro Porubu pěkným výsledkem, ale celkově to nic neznamená. Počítají se jen vítězové, takže cítím trochu zklamání," dodal.

Za druhý důvod konce ve finále lze označit častá vyloučení a z toho plynoucí inkasované góly v oslabení. V závěrečných osmi utkáních sezony udrželi Ostravané nulu v početní nevýhodě pouze v pátém semifinále proti Šumperku. „Ten měl asi nejlepší přesilovky v soutěži a Vsetín na tom nebyl o nic hůř. Vše ale pramenilo z naší nedisciplinovanosti. Když hrajete dvacet minut za zápas v oslabení, je těžké všechno ubránit," uvědomuje si Sršeň.

Přesto byl podle něj Vsetín k poražení. „Trenér tomu věří vždy a osobně si myslím, že každý je porazitelný. Je otázkou, zda bychom nad nimi dokázali vyhrát hned třikrát, ale je škoda, že jsme sérii alespoň neprodloužili," přiblížil své pocity Sršeň a mluvil dál.

„Tak, jako jsme odehráli první zápas a pět minut druhého, se prostě finále nehraje. Něco jsme si k tomu řekli a od té chvíle jsme hráli parádní hokej. Bohužel nám chyběli střelci a celkově rozdíloví hráči, jako jsou třeba Luka nebo Kolařík, kteří měli tři šance a z toho dali tři góly. Takoví Vsetínu sérii vyhráli," hodnotil bývalý reprezentant a pětinásobný extraligový mistr, který bude zřejmě v Porubě pokračovat.

„S vedením jsme se o budoucnosti už předběžně bavili a zájem o pokračování spolupráce je z obou stran," potvrdil Sršeň s tím, že kádr nemine obměna.

„Vše bude závislé na prezidentovi klubu, financích a mnohých dalších věcech. Je tu řada kluků, kteří kvalitu na první ligu mají, ale pokud bude cílem postup, obměna a vylepšení kádru budou nutné. Hlavně o zkušené hráče. To nám ukázal Vsetín," poznamenal Tomáš Sršeň.

Na závěr pochválil diváky, kteří Porubu ve finále povzbuzovali. „Vsetín už ani neberu. Tam je fanouškovská podpora obrovská za jakékoli situace a táhne je celou sezonu. Lidem v Porubě bych chtěl ale poděkovat, protože se ukázali být důležitým faktorem, který nás nabudil, a my pak od druhé třetiny domácího utkání hráli výborně. Je jen škoda, že tolik lidí nechodí i v běžné sezoně," povzdechl si Tomáš Sršeň.

Generální manažer Pavel Hinner: Byla to úspěšná sezonaTrenér Tomáš Sršeň byl v otázce označení uplynulého ročníku Poruby za úspěšný zdrženlivý, generální manažer Pavel Hinner má však jasno. "Věděli jsme, že projít prvním kolem do semifinále je povinnost, ale jako úspěch jsme brali až poslední kolo play-off. To se povedlo, i když samozřejmě pocity jsou smíšené. Je škoda, že jsme poslední zápas ve Vsetíně v nájezdech nedotáhli do vítězství a sérii ještě nevrátili k nám, protože by to bylo zajímavé. Je to ale zavazující úspěch do budoucna," řekl Hinner Deníku.
"Sezona se dá hodnotit pozitivně, protože finále bylo po všech stránkách reklamou na hokej. Ten na to musíme navázat," dodal generální manažer.